Przekazała oszustowi hasła do konta i straciła prawie 20 tys. zł

Mężczyźnie udało się przekonać kobietę, że jej oszczędności są zagrożone (fot. Shutterstock/Andrey_Popov)

57-letnia mieszkanka powiatu żarskiego w woj. lubuskim straciła prawie 20 tys. zł po tym, jak przekazała oszustowi – podającemu się za policjanta – hasła do swojego konta bankowego. Mężczyźnie udało się przekonać kobietę, że jej oszczędności są zagrożone.

Oszust podszywał się pod funkcjonariusza CBŚP. Pomogły go złapać seniorki

Trzy starsze kobiety pomogły w zatrzymaniu oszusta, który podając się za funkcjonariusza CBŚP usiłował wyłudzić od jednej z nich oszczędności....

zobacz więcej

Jak poinformowała Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach, w poniedziałek mężczyzna podający się za policjanta zadzwonił na telefon stacjonarny mieszkanki powiatu żarskiego informując, że jej pieniądze na rachunku są zagrożone.

Oszust przekonywał kobietę, że ktoś wypłacił z jej konta bankowego kilkanaście tysięcy złotych, a on pracuje nad namierzeniem sprawcy. W dalszej rozmowie telefonicznej instruował kobietę, aby podała hasła i dane do konta bankowego.

– Mężczyzna przekazał jednocześnie, aby z nikim się nie kontaktowała i nie informowała o zdarzeniu do godz. 17, ponieważ jest na podsłuchu. Kiedy rodzina pokrzywdzonej zorientowała się, że to działanie oszusta, poinformowała policję, jednak z konta bankowego zdążyła już zniknąć kwota kilkunastu tysięcy złotych – powiedziała Berestecka.

Policjanci przestrzegają przed oszustami. Wskazują, że należy być nieufnym wobec nieznajomych w szczególności, gdy chodzi o przekazywanie pieniędzy.

– Pamiętajmy o tym, że policjanci nigdy nie żądają wpłaty pieniędzy – podkreśliła Berestecka.

Dodała, że o każdej próbie lub oszustwie należy niezwłocznie poinformować policję, telefonując na bezpłatny numer alarmowy 112.

źródło:

Zobacz więcej