RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Klaudia Jachira na listach Platformy. „Polski naród zabił więcej Żydów niż Niemców” [WIDEO]

Blogerka Klaudia Jachira, znana ze swych kontrowersyjnych wystąpień w mediach społecznościowych, wystartuje do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej. O jej kandydaturze poinformował lider Platformy Grzegorz Schetyna. Jachira znajdzie się na 13. miejscu KO w Warszawie. Kobieta w sieci zamieściła kilkadziesiąt filmów, w których szydzi z PiS i lidera tej partii Jarosława Kaczyńskiego.

Insynuowała „dostarczanie młodych mężczyzn” Kaczyńskiemu i współpracę z SB, parodiowała modlitwy. Trafiła na listy KO

– Dla PiS istotą funkcjonowania było dostarczanie młodych mężczyzn Jarosławowi Kaczyńskiemu (...) tysiące młodych patriotów mające ochotę nadstawić...

zobacz więcej

Lider PO Grzegorz Schetyna ogłosił, że Klaudia Jachira wystartuje do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej.

– Chciałbym podziękować przyjaciołom. Tym wszystkim, którzy wspierali nas w budowaniu list i w budowaniu koalicji, ale także wspierać nas będą w trakcie wyborczej kampanii. (...) Chciałem podziękować Klaudii Jachirze, która wspiera nas i będzie wspierać, i będzie kandydować z naszych list – mówił Schetyna.

Blogerka jest znana z serii kontrowersyjnych filmów, które wrzucała do sieci. W jednym z nich oświadczyła, że „istotą funkcjonowania” Prawa i Sprawiedliwości „było dostarczanie młodych mężczyzn Jarosławowi Kaczyńskiemu”.

W innym materiale Jachira „wbija szpile kaczce”; tłumacząc motywy, nie powstrzymuje się od wulgarnych sformułowań. Jachira mówiła też, że „Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców”.źródło:
Zobacz więcej