Skrajnie zaniedbany pies. Właściciel nigdy nie wypuszczał go z kojca

Pies został odebrany właścicielowi (fot. OTOZ Animals oddziału kujawsko-pomorskiego)

Właściciel nigdy nie wypuszczał psa z kojca, w którym obrastał brudem i odchodami. Kołtuny stanowiły 30 procent wagi jego ciała. „Opiekun” został ukarany wysoką grzywną i oczywiście stracił czworonoga – dowiedział się portal tvp.info.

Zakopał psa żywcem, bo myślał, że nie żyje. Policja zatrzymała właściciela

Policjanci zatrzymali 55-letniego właściciela psa, którego znaleziono w lesie. Zwierzę zakopał tam żywcem. Mężczyzna był pijany. Wstępnie wyjaśnił,...

zobacz więcej

Interwencję w gminie Koronowo przeprowadzili tamtejsi policjanci, wspólnie z OTOZ Animals Bydgoszcz. Na miejscu ustalono, że właściciel nie wypuszczał psa z kojca. – Zwierzę obrastało brudem i odchodami. W klinice weterynaryjnej psu usunięto kołtuny, które stanowiły ponad 30 procent wagi jego ciała – wyjaśnia podkom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

Właściciel czworonoga został ukarany wysoką grzywną. Policjanci nagłaśniają sprawę i apelują, by odpowiedzialnie opiekować się zwierzętami.

I przypominają, że nie wolno zaniedbywać zwierząt i np. trzymać psów łańcuchu krótszym niż 3 m, ponad 12 godzin w ciągu doby. – Prawo jednoznacznie mówi, że jest to znęcaniem nad zwierzęciem, za co grożą surowe sankcje – podkreśla podkom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.(fot. OTOZ Animals oddziału kujawsko-pomorskiego)

źródło:
Zobacz więcej