RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Naćpany wsiadł za kierownicę. Chciał przejechać policjantkę, zniszczył radiowóz

25-latek nie umiał wytłumaczyć swojego zachowania (fot. Policja Głogów)
25-latek nie umiał wytłumaczyć swojego zachowania (fot. Policja Głogów)

25-latek z Polkowic pod wpływem narkotyków wsiadł za kierownicę mustanga. Podczas zatrzymania próbował przejechać policjantkę. W trakcie pościgu staranował radiowóz. – Miał przy sobie amfetaminę i marihuanę – dowiedział się portal tvp.info. Jest wniosek o areszt.

Kręcił bączki na boisku piłkarskim. Straty – 50 tys. zł

Policjanci zatrzymali 20-letniego rajdowca, który kilka dni temu zniszczył murawę boiska piłkarskiego w Czernej w województwie lubuskim. Kręcąc...

zobacz więcej

Szalejącego po Borkach mustanga zauważyli mieszkańcy miejscowości. – Jeździł łamiąc wszelkie przepisy – wyjaśnia nam podinsp. Bogdan Kaleta z KPP w Głogowie. „Kręcił bączki” na boisku piłkarskim. – Zniszczenia murawy wyceniono na 6 tysięcy złotych – mówi rzecznik. Policjanci wypatrzyli go na stacji benzynowej. Jednak na widok funkcjonariuszki gwałtownie ruszył i usiłował ją przejechać. – Wyglądało to niebezpiecznie. Koleżanka w ostatnim momencie uskoczyła, unikając uderzenia – opowiada rzecznik.

Policjanci ruszyli w pościg. W końcu mężczyzna wjechał w ślepą uliczkę. Staranował radiowóz, który zablokował mu drogę. Policjanci odnieśli lekkie obrażenia ale obezwładnili kierowcę, który stawiał opór.

Zatrzymanym okazał się 25–latek z Polkowic. Był pod wpływem narkotyków. W jego aucie policjanci odkryli amfetaminę i marihuanę. Nie umiał wyjaśnić swojego zachowania., Trafił do policyjnego aresztu. Śledczy wnioskują o areszt, bo lista przewin jest długa.

Usłyszał już zarzuty czynnej napaści na policjantów, kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków, nie zatrzymania się do policyjnej kontroli, posiadania narkotyków oraz uszkodzenia mienia. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej