RAPORT

Tusk kontra Tusk

Müller: Premier poprosił wiceministra Piebiaka o wyjaśnienia

Pan premier poprosił o wyjaśnienia pana ministra, czekamy na nie – powiedział w „Kwadransie politycznym” rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do artykułu Onetu o kontaktach, jakie wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak miał utrzymywać z kobietą prowadzącą akcje dyskredytujące niektórych sędziów.

Finał sprawy sądowej w kilka dni? Pomoże mediacja

Zamiast latami chodzić na rozprawy, sprawę da się zakończyć w kilka dni. „Rzeczpospolita” informuje, że wykazali to mediatorzy w Łodzi.

zobacz więcej

Onet opisał w poniedziałek kontakt, jaki w mediach społecznościowych wiceszef MS Łukasz Piebiak zawarł z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, m.in. szefa Iustitii prof. Krystiana Markiewicza. Działania Emilii miały polegać na anonimowym rozsyłaniu, m.in. do mediów i sędziów, kompromitujących materiałów. Miało to się odbywać za wiedzą wiceministra. – Pan premier poprosił o wyjaśnienia pana ministra, czekamy na nie. Dzisiaj muszą one być złożone – powiedział Müller w TVP1. Wyjaśnił, że premier nie rozmawiał osobiście z wiceministrem Piebiakiem.

Müller został też zapytany, czy możliwa jest dymisja wiceministra. – Dymisja to jest zawsze narzędzie, które może dotykać każdego ministra, bez względu na to, czy pojawiają się takie artykuły, z różnych przyczyn. Ale na tym etapie jest za wcześnie, aby takie twierdzenie głosić, bo pan minister musi się odnieść do tego, co wczoraj Onet napisał – powiedział rzecznik rządu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej