RAPORT

Pogarda

Próbowali uniknąć płacenia podatków. CBA zatrzymało przedsiębiorców i doradców

Zatrzymani usłyszą zarzuty karne (fot. CBA)
Zatrzymani usłyszą zarzuty karne (fot. CBA)

Najnowsze

Popularne

Agenci stołecznej delegatury CBA i śledczy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali osiem osób. Sprawa dotyczy wyrządzenia co najmniej miliona zł szkody w mieniu Skarbu Państwa.

Milionowe wyłudzenia z dotacji PARP. CBA zatrzymało dwie osoby

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie osoby podejrzewane o wyłudzenie dotacji z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – poinformował...

zobacz więcej

Fakt zatrzymania potwierdził w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik CBA Temistokles Brodowski. Zatrzymanie to efekt współpracy śledczych biura z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie.

Zatrzymani to dwaj przedstawiciele kancelarii podatkowej, trzej przedsiębiorcy z Piotrkowa Trybunalskiego oraz trzy osoby powiązane z jednym z funduszy inwestycyjnych.

Jak informuje Brodowski, prowadzone są przeszukania w kilkunastu miejscach w Warszawie, w tym w jednej ze stołecznych kancelarii podatkowych.

– Przedsiębiorcy w celu uniknięcia opodatkowania wykorzystywali fundusz inwestycyjny, współpracując przy tym procederze z kancelarią podatkową – mówi rzecznik.

Jak ustalili śledczy działanie osób dzisiaj zatrzymanych wyrządziło co najmniej 1 mln złotych szkody w mieniu Skarbu Państwa. Postępowanie, w ramach którego prowadzone są czynności dotyczy zorganizowanych na dużą skalę oszustw podatkowych, poświadczenia nieprawdy w dokumentach oraz nieujawniania właściwym organom podatkowym przedmiotu oraz podstawy opodatkowania.

Zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Krajowej w Gdańsku, gdzie usłyszą zarzuty karne.

– Jest to nowe śledztwo prowadzone przez CBA i pierwsze zatrzymania w tej sprawie. Badane są kolejne wątki i niewykluczone kolejne realizacje – zaznacza Brodowski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej