Robert Lewandowski z prestiżowym wyróżnieniem w Niemczech. Został „Gwiazdą Roku”

Chwilę po odebraniu statuetki, Lewandowski przyznał, że wyróżnienie nie byłoby możliwe bez pracy całej drużyny (fot. PAP/EPA/FOCKE STRANGMANN)

Robert Lewandowski został doceniony przez magazyn „Sport Bild” za dokonania w minionym sezonie. Kapitan reprezentacji Polski otrzymał, podczas gali w Hamburgu, prestiżową nagrodę „Star des Jahres”(„Gwiazda Roku”).

Bundesliga wraca do gry. Bayern Monachium powalczy o ósmy tytuł z rzędu

W piątek po raz 57. zostaną zainaugurowane rozgrywki piłkarskiej Bundesligi – najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech. O ósmy tytuł z rzędu...

zobacz więcej

W poniedziałek Robert Lewandowski wraz z małżonka wzięli udział w gali w Hamburgu zorganizowanej przez niemiecki magazyn „Sport Bild”.

Kapitan reprezentacji Polski był nominowany do nagrody „Gwiazda Roku”. Obok polskiego napastnika kandydatami do tytułu byli: Juergen Klopp(trener Liverpoolu), Markus Eisenbichler (trzykrotny złoty medalista MŚ w skokach narciarskich), Isabell Werth (wielokrotna mistrzyni olimpijska w jeździectwie), Denise Herrmann (trzykrotna medalistka MŚ w biathlonie), Francesco Friedrich (dwukrotny mistrz świata w bobslejach) i Patrick Lange (dwukrotny mistrz świata w triathlonie, rekordzista świata).

Ostatecznie prestiżowa nagroda trafiła w ręce Roberta Lewandowskiego, który stwierdził, chwile po odebraniu statuetki, że wyróżnienie nie byłoby możliwe bez pracy całej drużyny, w której na co dzień występuje.

W minionym sezonie Bayern Monachium sięgnął po mistrzostwo i Puchar Niemiec. Kapitan reprezentacji Polski zdobył tytuł króla strzelców w obu tych rozgrywkach.

Gala w Hamburgu zgromadziła około 700 osób – największe gwiazdy niemieckiego biznesu, sportu i mediów.

Star des Jahres 2019⭐. Thank you @sport_bild for this great award��. It's motivating me to work harder. #StardesJahres #sportbildaward2019

238.5k Likes, 807 Comments - Robert Lewandowski (@_rl9) on Instagram: "Star des Jahres 2019⭐. Thank you @sport_bild for this great award��. It's motivating me to work..."

źródło:
Zobacz więcej