„Jarosław Kaczyński musiał odnieść się do tematu LGBT”

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest krytyczny wobec postulatów środowisk LGBT (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

– Kiedy takie tematy się pojawiają, trudno zostawić pole gry jednej stronie – powiedział w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Radosław Fogiel, zastępca rzecznika PiS, komentując obecność w kampanii wyborczej tematyki światopoglądowej związanej z LGBT.

Prezes PiS: Są tacy, którzy atakują nasze świętości

– Są tacy, którzy chcą odebrać nam naszą wolność i prawa, atakują nasze świętości, podważają to, co jest normalnością. Trzeba odeprzeć ten atak –...

zobacz więcej

Powołując się na badania społeczne dziennikarze gazety wskazali, że Polacy nie są zainteresowani tym, by w kampanii wyborczej pojawiały się tematy światopoglądowe, takie jak LGBT. Fogiel ocenił, że „dobrze to świadczy o Polakach”. Przyznał jednocześnie, że takie tematy się pojawiają, bo są „nośne dla części dziennikarzy i części polityków”.

– Kiedy temat się już pojawia w dyskursie publicznym, to trudno, żeby się do niego nie odnosić i zostawić pole gry tylko jednej stronie – przekonywał Fogiel, odnosząc się do słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który w niedzielę na wiecu wyborczym podziękował publicznie abp Markowi Jędraszewskiemu „za obronę rodziny”.

– Nie było to wywołanie tematu, tylko komentarz do tego, co przez ostatnie tygodnie padało w dyskusji publicznej, również do happeningu z obcinaniem głowy kukły przedstawiającej abp Jędraszewskiego, rzecz absolutnie nie do zaakceptowania. Lider największej partii musiał zabrać głos – ocenił Fogiel.

– Musimy bronić rodziny, jej właśnie broni ks. abp Marek Jędraszewski; jestem mu za to wdzięczny – mówił w niedzielę prezes PiS na pikniku rodzinnym w Stalowej Woli (woj. podkarpackie). – Są dzisiaj w naszym kraju tacy, którzy chcą się wedrzeć do naszych rodzin, do naszych szkół, do naszego życia, którzy chcą odebrać nam naszą kulturę, naszą wolność – ocenił, wskazując, że abp Jędraszewski jednoznacznie wskazuje ten „wielki problem dla Polski”.

źródło:
Zobacz więcej