RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zawieszono poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka na jeziorze Kisajno

Akcja poszukiwawcza ma zostać wznowiona we wtorek rano (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)

Na jeziorze Kisajno zawieszono poszukiwania producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka, który w niedzielę w nocy wypadł z motorówki. Giżycka policja poinformowała, że akcja zostanie wznowiona we wtorek rano.

Akcja na jeziorze Kisajno wznowiona. Prokuratura: Chodzi o Piotra Woźniaka-Staraka

Służby wznowiły w poniedziałek rano na jez. Kisajno poszukiwania 39-letniego mieszkańca Warszawy, który w niedzielę rano wypadł z motorówki. Do...

zobacz więcej

Jak podała asp. Iwona Chruścińska z policji w Giżycku, strażacy uczestniczący w akcji poszukiwawczej już spłynęli z jeziora; policjanci z powodu zapadającego zmroku także kończą poszukiwania.

Prokuratura potwierdziła, że osobą poszukiwaną na jeziorze Kisajno jest producent filmowy Piotr Woźniak-Starak. Jak przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, „pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Giżycku trwają czynności w niezbędnym zakresie mające ustalić okoliczności i przyczyny zdarzenia na jeziorze Kisajno”.

W trwających od dwóch dni poszukiwaniach uczestniczą policyjni wodniacy z Giżycka i Mrągowa, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Giżycka ze specjalistycznym sprzętem – sonarem, robotem. Do poszukiwań włączeni zostali płetwonurkowie i policyjna łódź z sonarem. Linię brzegową przeczesywali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Poszukiwania 39-latka na jeziorze Kisajno. Może chodzić o jednego z najbogatszych Polaków

Na jeziorze Kisajno koło Giżycka zakończono akcję poszukiwawczą mężczyzny, który nad ranem wypadł z motorówki. Z nieoficjalnych ustaleń portalu...

zobacz więcej

Według policji z soboty na niedzielę przed godz. 4 nad ranem odebrano zgłoszenie, że po jeziorze pływa motorówka i może zakłócać odpoczynek żeglarzy. Funkcjonariusze i ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odnaleźli na miejscu dryfującą łódź motorową, na pokładzie której nikogo nie było. Silnik nie pracował, być może skończyło się paliwo.

W ocenie policjantów rzeczy pozostawione na motorówce wskazywały, że mogły nią płynąć dwie osoby. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania, w trakcie których znaleziono na brzegu jeziora jedną z tych osób.

Według policji z relacji odnalezionej kobiety wynikało, że płynęła motorówką z 39-letnim mężczyzną i podczas wykonywania manewru skrętu obydwoje wypadli do wody. Kobieta zdołała dopłynąć sama do brzegu. Relacjonowała, że przepłynęła około stu metrów.

Policja poinformowała, że odnaleziona na brzegu 27-letnia mieszkanka Łodzi była w dobrym stanie.

źródło:

Zobacz więcej