RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Insynuowała „dostarczanie młodych mężczyzn” Kaczyńskiemu i współpracę z SB, parodiowała modlitwy. Trafiła na listy KO

– Dla PiS istotą funkcjonowania było dostarczanie młodych mężczyzn Jarosławowi Kaczyńskiemu (...) tysiące młodych patriotów mające ochotę nadstawić tyłka prezesowi jest w rozterce – mówiła blogerka Klaudia Jachira w jednym ze swoich filmików. W innym wystąpiła ze spreparowaną teczką TW ze zdjęciem Kaczyńskiego. Po publikacji ponad stu antypisowskich filmików, głównie obrażających prezesa PiS, postanowił docenić ją Grzegorz Schetyna. Lider PO pochwalił ją na Radzie Krajowej partii i zapowiedział, że znajdzie się na listach Koalicji Obywatelskiej.

„Ta kampania będzie inna”. Grzegorz Schetyna przedstawił „jedynki” Koalicji Obywatelskiej

– Nie wystarczy być anty-PiS-em, nie wystarczy być przeciw. Jesteśmy koalicją, która ma dobry program, z którym pójdziemy do ludzi. Ale dzisiaj...

zobacz więcej

– Chciałbym podziękować przyjaciołom. Tym wszystkim, którzy wspierali nas w budowaniu list i w budowaniu koalicji, ale także wspierać nas będą w trakcie wyborczej kampanii. Chciałem podziękować KOD-owi i Magdalenie Filiks, Joannie Hartwich (chodzi prawdopodobnie o Iwonę Hartwich – red.). Chciałem podziękować Klaudii Jachirze, która wspiera nas i będzie wspierać, i będzie kandydować z naszych list – mówił Schetyna, ogłaszając niektóre kandydatury oprócz pierwszych miejsc w okręgach.

Klaudia Jachira stała się znana dzięki filmikom, w którym w specyficzny, w zamierzeniu zapewne żartobliwy sposób krytykowała Zjednoczoną Prawicę. W niektórych nagraniach posługiwała się mikrofonem z podrobionym logo TVP i zachowywała się jak reporter pozostający w kontakcie ze studiem.

W jednym z takich materiałów oświadczyła, że „istotą funkcjonowania” Prawa i Sprawiedliwości „było dostarczanie młodych mężczyzn Jarosławowi Kaczyńskiemu”.

W innym filmie parodiowała chrześcijańską modlitwę, posługując się m.in. przekręconymi fragmentami wyznania wiary. Na tym wideo stwierdziła m.in., że „polski naród zabił więcej Żydów niż Niemców”, a Zjednoczona Prawica prowadzi Polskę „wprost w objęcia Putina”.

W innym materiale Jachira „wbija szpile kaczce”; tłumacząc motywy, nie powstrzymuje się od wulgarnych sformułowań.

Na początku czerwca Jachira zaczęła omawiać swój program wyborczy. Proponuje w nim między innymi radykalną obniżkę podatków i zapewnienie miejsca w żłobku każdemu dziecku. Pytana o finansowanie tego pomysłu twierdzi, że zapewnią je podatki od młodych matek, Które „siedzą na zasiłku” i „wreszcie pójdą do pracy”. Kobiety do 26. roku życia w ogóle nie płacą podatku dochodowego, starsze od października będą płaciły 17 proc. Żeby sfinansować koszt, jaki Warszawa ponosi utrzymując płatne miejsca w żłobkach, matki musiałyby zarabiać przeciętnie 7 tys. zł i zrezygnować z zerowego PIT-u. Po obniżce podatków według propozycji Jachiry ich średnia pensja musiałaby wynosić kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.


źródło:
Zobacz więcej