Joachim Brudziński: Będziemy przekonywać, że rządy PiS są dobre dla Polski

Szef sztabu wyborczego PiS Joachim Brudziński zapowiedział w poniedziałek, że podczas kampanii wyborczej kandydaci będą przekonywać Polaków, iż rządy PiS są dobre dla Polski. Zaprezentował też hasło wyborcze partii – „Dobry czas dla Polski” i promujący je billboard.

Premier: Prawo i Sprawiedliwość potraktowało Polskę jako najwyższą wartość

Chcemy zaangażować się w budowanie poziomu życia takiego, jak w państwach Europy Zachodniej, ale wierzę, że w dekadę lub dwie przeskoczymy tamten...

zobacz więcej

Brudziński powiedział, że jego partia na pierwszym miejscu stawia na „pokorę i ciężką pracę”. Zapowiedział, że w trakcie trwającej kampanii wyborczej kandydaci PiS będą spotykać się z wyborcami także w małych miejscowościach. – Chcemy spotykać się z wyborcami w każdej gminie, a nawet w każdym sołectwie – dodał.

Brudziński zapowiedział, że PiS rozpoczyna akcję zbierania podpisów. – Chcemy zebrać je jak najszybciej i zarejestrować listy, tak, aby nasi kandydaci mogli rozpocząć formalnie kampanię – podkreślił.

Zapowiedział też czynny udział w kampanii wyborczej prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. – Lider PiS Jarosław Kaczyński dotrze do wszystkich czterdziestu okręgów wyborczych – zadeklarował Brudziński.

Susza i kampania wyborcza

Szef sztabu wyborczego PiS zaapelował również do samorządowców o niewykorzystywanie kwestii suszy do prowadzenia kampanii wyborczej. – Mam nadzieję, że samorządowcy nie będą bawić się kosztem rolników – mówił Brudziński. Zapewnił jednocześnie, że politycy PiS będą pochylać się nad problemem suszy.

Adopcja dzieci

Szef sztabu wyborczego PiS zadeklarował, że „nie będzie zgody PiS na adopcję dzieci przez pary homoseksualne”. – Nie będzie zgody PiS, aby terminy matka, ojciec zamienić zapisami „rodzic jeden”, „rodzic dwa”, aby zmieniać dokumenty w urzędzie stanu cywilnego – mówił.

– Tolerancja, tak, afirmacja, nie – oświadczył szef sztabu PiS.

– Wolność w Polsce nie jest w żaden sposób zagrożona. Prawa obywatelskie są zapewnione, a wywoływanie tych tematów jest jedynie paliwem dla tych, którzy z walki z PiS-em uczynili oręż – przekonywał Brudziński.

źródło:

Zobacz więcej