RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzaskowski nie zrealizuje obietnicy „parku nadwiślańskiego”? Inwestycja zbyt droga

Schowamy Wisłostradę w tunelu – obiecywał podczas kampanii wyborczej obecny prezydent Warszawy (fot. WXCA)

Park miejski nad Wisłostradą, którego powstanie obiecywał w trakcie kampanii wyborczej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, na razie nie powstanie, bo inwestycja jest zbyt droga jak na budżet miasta.

Rafał Trzaskowski ma już 22 pełnomocników

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ma do dyspozycji 22 pełnomocników. Z początkiem sierpnia powołał czwartego od czasu sprawowania swojego...

zobacz więcej

W przedwyborczej kampanii kandydat Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zapewniał, że gdy dojdzie do władzy zrealizuje projekt parku nad Wisłostradą. – Zbudujmy nowy, nadwiślański park. Istniejące bulwary to początek zwrotu Warszawy ku Wiśle. Teraz czas go kontynuować. Schowamy Wisłostradę w tunelu – obiecywał Trzaskowski.

Na początku sierpnia w Polskim Radiu zaznaczał, że „pieniądze są w budżecie, Warszawa jest relatywnie bogatym miastem”.

Jak się teraz okazuje, zielona inwestycja musi poczekać, bo budżet miasta nie pozwala na jej realizację, którą szacuje się na 400 mln zł – donosi portal warszawanaszemiasto.pl.

Według portalu stołeczny magistrat był już dwukrotnie oficjalnie pytany o realizację tej inwestycji, „jednak już od kilku miesięcy zasłania się wykonywaniem analiz”.

źródło:
Zobacz więcej