Dwóch kajakarzy utonęło w Jeziorze Ełckim. „Nie mieli założonych kapoków”

Jak powiedział mł. asp. Rafał Jackowski z komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie, ten weekend był wyjątkowo tragiczny nad wodą w woj. warmińsko-mazurskim (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz, zdjęcie poglądowe)

Dwóch mężczyzn pływających kajakiem utonęło w niedzielę w Jeziorze Ełckim – poinformowała policja. W ten weekend na Warmii i Mazurach utonęło już pięć osób. Jedna jest nadal poszukiwana.

Poszukiwania 39-latka na jeziorze Kisajno. Może chodzić o jednego z najbogatszych Polaków

Na jeziorze Kisajno koło Giżycka zakończono akcję poszukiwawczą mężczyzny, który nad ranem wypadł z motorówki. Z nieoficjalnych ustaleń portalu...

zobacz więcej

Według policji do tragicznego wypadku doszło w niedzielę po południu na Jeziorze Ełckim. Ciała dwóch zaginionych kajakarzy odnaleziono w wodzie, po kilku godzinach poszukiwań prowadzonych przez straż pożarną.

– Wywrócił się kajak, dwóch mężczyzn wpadło do wody i niestety nie uratowali się. Nie mieli założonych kapoków – powiedział podkom. Andrzej Szymialis z ełckiej policji.

Policja ustala jeszcze tożsamość obu mężczyzn. Okoliczności wypadku ma wyjaśnić śledztwo pod nadzorem prokuratury w Ełku.

Jak powiedział mł. asp. Rafał Jackowski z komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie, ten weekend nad wodą w woj. warmińsko-mazurskim był wyjątkowo tragiczny. – Od piątku utonęło pięć osób, a jedna zaginiona jest nadal poszukiwana – podsumował.

Zobacz więcej