RAPORT

Kampania 2020

Szydło: Mamy stalową wolę i determinację, by dobry czas dla Polski trwał

Po czterech latach jestem tutaj ponownie po to, żeby poprosić Państwa o zaufanie. Mamy stalową wolę i determinację, by dobry czas dla Polski trwał – powiedziała była premier, europoseł Beata Szydło podczas pikniku rodzinnego w Stalowej Woli.

Prezes PiS: Są tacy, którzy atakują nasze świętości

– Są tacy, którzy chcą odebrać nam naszą wolność i prawa, atakują nasze świętości, podważają to, co jest normalnością. Trzeba odeprzeć ten atak –...

zobacz więcej

W trakcie wystąpienia Beata Szydło wspominała swoją wizytę w tym mieście w 2015 roku. – Spotkaliśmy się w czasie kampanii wyborczej i prosiliśmy Państwa o zaufanie i możliwość realizacji programu, z którym szliśmy do wyborów. Wtedy też rozmawialiśmy bardzo dużo o Polsce – powiedziała.

– Słyszeliśmy, że nie ma w Polsce władzy, która zajęłaby się waszymi sprawami i tak oto narodził się w trakcie spotkań i rozmów ten program, który mogliśmy przez te ostatnie cztery lata, dzięki waszej woli, zrealizować – mówiła Szydło.

Dodała, że miała możliwość przyjeżdżania do Stalowej Woli i obserwowania, jak ten program jest realizowany. – Stalowa Wola jest symbolem rządów PiS, bo tutaj obudziła się ta wiara w to, że można zwyciężyć, ale również w to, że może być inaczej, że może być lepiej – zaznaczyła.

Podkreśliła też, że rząd jest po to, by wspierać i przygotowywać programy oraz projekty, które potem są umiejętnie wykorzystywane prze miasta. – Dzisiaj po czterech latach jestem tutaj ponownie po to, żeby ponownie poprosić państwa o zaufanie. Ponownie poprosić was o to, byśmy razem poszli do wyborów, byśmy razem poszli do zwycięstwa, byśmy razem dali sobie szansę na to, by ten dobry czas dla Polski był kontynuowany. Mamy stalową wolę i determinację, by dobry czas dla Polski trwał – powiedziała Szydło. Według Szydło PiS mówi wyraźnie i jasno o tym, co chce zrobić. – Mówimy o możliwościach, mówimy o tym, jakie mamy plany. Dotrzymujemy słowa – wskazała była premier.

Premier: Prawo i Sprawiedliwość potraktowało Polskę jako najwyższą wartość

Chcemy zaangażować się w budowanie poziomu życia takiego, jak w państwach Europy Zachodniej, ale wierzę, że w dekadę lub dwie przeskoczymy tamten...

zobacz więcej

Jak zaznaczyła, są tacy politycy, którzy w kampanii wyborczej mówią jedno, a potem robią drugie. – Przypomnijcie sobie państwo, jak mówiła Platforma: „nie podniesiemy wieku emerytalnego”. A potem jeden z pierwszych planów, który został zrealizowany, to było właśnie podniesienie wieku emerytalnego – powiedziała. PiS natomiast – przekonywała Szydło – obiecało powrót do poprzedniego wieku emerytalnego i dotrzymało słowa.

– Wielokrotnie, kiedy przygotowywaliśmy projekty, programy, mówiliśmy, że to wszystko zostanie zrealizowane. Dzisiaj po czterech latach możemy powiedzieć: tak, większość tych projektów jest zrealizowana, dotrzymaliśmy słowa – podkreśliła była premier. Jej zdaniem jednak to jest „dopiero pierwszy krok”.

Potrzebne nam są te kolejne lata, by móc cały ten plan budowy Polski naszych marzeń zrealizować w pełni – wskazała.


–Proszę, byśmy wspólnie, tak jak cztery lata temu, najpierw w kampanii pana prezydenta Andrzeja Dudy, a później w kampanii parlamentarnej, byli razem. Byśmy przedłużyli ten dobry czas dla Polski. Niech on trwa wiecznie – zaapelowała podczas swojego wystąpienia.

W jego trakcie powiedziała też, że Polacy mają prawo czuć się gospodarzami w swoim kraju, bez względu na to, kim są, gdzie mieszkają, jakie mają przekonania i ile mają lat. – Wszyscy mamy prawo do tego, by żyć w państwie bezpiecznym, rozwijającym się, w takim, który jest naszym wspólnym domem – mówiła Szydło.

źródło:

Zobacz więcej