RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Uchodźcy jeżdżą na urlopy do Syrii. Szef MSW Niemiec: odbierzemy im status uchodźców

Od 2011 do Niemiec uciekło około 780 tys. Syryjczyków (fot. Carsten Koall/Getty Images)
Od 2011 do Niemiec uciekło około 780 tys. Syryjczyków (fot. Carsten Koall/Getty Images)

Jeśli jakiś syryjski uchodźca spędza regularnie urlop w Syrii, to nie może mówić, że jest w niej prześladowany – powiedział minister spraw wewnętrznych Niemiec Horst Seehofer. Przyznał, że takim osobom status uchodźcy politycznego powinien zostać odebrany. Nie zdradził jednak, ilu takich imigrantów przebywa w Niemczech. Od wybuchu wojny domowej w Syrii w 2011 roku do naszych zachodnich sąsiadów uciekło około 780 tys. Syryjczyków. 

„Wiadomość dla kochanej Angeli Merkel: bierz tę swoją kasę i zalesiaj Niemcy”

Zamiast odbierać Brazylii środki na rozwój projektów w Amazonii, kanclerz Niemiec Angela Merkel powinna skupić się na ponownym zalesianiu własnego...

zobacz więcej

Szef niemieckiego MSW Horst Seehofer w wywiadzie dla „Bild am Sonntag” odniósł się do Syryjczyków, którzy po ucieczce z ogarniętej wojną domową ojczyzny ubiegają się w Niemczech o azyl polityczny, po czym regularnie udają się swojego kraju na urlop.

Jak wyjaśnił Seehofer, jeśli niemiecki federalny urząd ds. migracji i uchodźców (BAFM) będzie zobowiązany sprawdzić, czy osobom ubiegającym się o azyl polityczny nada przysługuje status uchodźcy, jeśli stwierdzi, że któraś z nich odwiedza swój kraj pochodzenia.

Minister zaznaczył, że niemieckie władze monitorują rozwój sytuacji w Syrii, i „jeśli położenie na to pozwoli, przystąpią do akcji odsyłania syryjskich uchodźców do kraju”.

źródło:
Zobacz więcej