Stoch zwycięzcą Letniego GP w skokach. Niemal całe podium w Zakopanem dla Polaków

Kamil Stoch wygrał w niedzielę konkurs Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Zakopanem. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki a trzecie Japończyk Yukiya Sato. W pierwszej dziesiątce znalazło się także dwóch innych Polaków – Piotr Żyła i Jakub Wolny.

Letnia GP w skokach. Polacy na podium w Zakopanem

Polska zajęła drugie miejsce w drużynowym konkursie Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Zakopanem. Zwyciężyła Japonia, a na najniższym...

Po pierwszej serii liderem był Sato, który wynikiem 145 m ustanowił rekord skoczni i o 2,7 pkt wyprzedzał Jakuba Wolnego – 140 m. Trzy kolejne miejsca również zajmowali Polacy: Stoch – 137,5 m, Piotr Żyła – 138 m i Kubacki – również 138 m.

W finale Japończyk tak daleko już nie skakał. W drugiej próbie uzyskał 131 m i musiał zadowolić się miejscem na najniższym stopniu podium. Stochowi zwycięstwo dało 132,5 m, a Kubacki miał 134,5 m. Na szóstej pozycji został sklasyfikowany Żyła – 131 m w finale, a na ósmej Wolny – 125 m.

21. był Aleksander Zniszczoł. Awansu do drugiej serii nie wywalczyli natomiast 31. Maciej Kot oraz 48. Stefan Hula.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Słoweniec Timi Zajc. O 44 punkty wyprzeda Niemca Karla Geigera, a trzeci Kubacki traci do niego 76 pkt.

W sobotę biało-czerwoni zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym, triumfowali Japończycy.

Następne zawody z cyklu Letniego Grand Prix rozegrane zostaną w dniach 22-24 sierpnia w Hakubie w Japonii. Tam jednak najlepsi polscy skoczkowie nie pojadą. Do rywalizacji przystąpią zawodnicy z kadry B.