RAPORT

Kampania 2020

Prezes PiS: Są tacy, którzy atakują nasze świętości

– Są tacy, którzy chcą odebrać nam naszą wolność i prawa, atakują nasze świętości, podważają to, co jest normalnością. Trzeba odeprzeć ten atak – powiedział w Stalowej Woli lider PiS Jarosław Kaczyński. – Musimy bronić rodziny, jej właśnie broni ks. abp Marek Jędraszewski, jestem mu za to wdzięczny – dodał.

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało listy wyborcze

Około 60 proc. osób z list Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach parlamentarnych to aktywni samorządowcy; na listach znajdą się też...

zobacz więcej

W Stalowej Woli trwa piknik rodzinny Prawa i Sprawiedliwości „Dobry czas dla Polski”. W wydarzeniu zorganizowanym w parku miejskim biorą udział premier Mateusz Morawiecki, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz europosłanka i była premier Beata Szydło.

Prezes PiS podsumowywał dotychczasowe spotkania. – Wszędzie było podobnie, wszędzie było radośnie. Wszędzie ludzie, którzy uczestniczyli w tych spotkaniach, mówili o tym, że jest zmiana, że się poprawiło. My nie mówimy oczywiście, że wszystko dzisiaj w Polsce jest dobrze, to jeszcze daleka droga. Musimy przecież dogonić tych, którzy są na zachód od naszych granic, ale jest lepiej. Okazało się, że można. Można zmieniać Polskę. Pokazaliśmy, że władza, która chce, jest w stanie tego dokonać, że nie ma barier, których nie można przekroczyć – powiedział Jarosław Kaczyński.

– Jest drugie, dobre doświadczenie, sądzę, że dobre dla Polski na lata, na dziesięciolecia, dobre dla polskiej demokracji - to jest to, że można dotrzymać słowa, że władza może być wiarygodna, że może coś powiedzieć, a później zrobić. Myśmy powiedzieli i w ogromnej większości to, co zostało zapowiedziane, zostało wykonane – dodał.

Poparcie dla abp. Jędraszewskiego

Lider PiS wyraził też poparcie dla abp. Marka Jędraszewskiego, atakowanego w związku ze słowami, jakie padły w homilii wygłoszonej przez niego 1 sierpnia. – Czerwona zaraza na szczęście już nie chodzi po naszej ziemi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha - neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa – mówił arcybiskup.

– Musimy bronić rodziny, jej właśnie broni ks. abp Marek Jędraszewski, jestem mu za to wdzięczny – podkreślił Jarosław Kaczyński. – Są tacy, którzy chcą odebrać nam naszą wolność i prawa, atakują nasze świętości, podważają to, co jest normalnością. Trzeba odeprzeć ten atak – mówił.

– Obronimy Polskę, ale obronimy ją wtedy, jeżeli podejmiemy 13 października odpowiednie decyzje – podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński, apelując o poparcie w wyborach.

Piknik w Stalowej Woli jest ostatnim z serii pikników rodzinnych PiS. Cykl tych wydarzeń rozpoczął się w połowie lipca. We wrześniu odbywać mają się już konwencje wyborcze. Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

źródło:
Zobacz więcej