Kłótnia Kukiza i Rzepeckiego. „Mam SMS-y”, „nie pisz o mnie w nocy”

Mam SMS-y od Łukasza Rzepeckiego, gdzie raz pisze, że decyduje się na Konin a potem, że nie chce Konina tylko „jedynkę” w Sieradzu – napisał Paweł Kukiz w odpowiedzi na decyzję posła Łukasza Rzepeckiego o tym, że nie wystartuje z list PSL. Kukizowi odpowiedział sam Rzepecki, który wskazał, żeby ten nie pisał o nim w nocy.

Rzepecki zrezygnował, nie będzie „jedynką” Kukiz’15 i PSL. „Co miałem powiedzieć ludziom?”

W nadchodzących wyborach parlamentarnych poseł Łukasz Rzepecki z Kukiz’15 nie wystartuje z listy Koalicji Polskiej, mimo, że dostał propozycję...

zobacz więcej

Poseł Łukasz Rzepecki z Kukiz'15 nie będzie startował z pierwszego miejsca na listach komitetu PSL-Koalicja Polska w okręgu konińskim.

– Po podpisaniu porozumienia między Polskim Stronnictwem Ludowym a Kukiz'15, kierownictwo Kukiz'15 zaproponowało mi „jedynkę” z okręgu konińskiego, który jest w województwie wielkopolskim. Nie chciałem się na to zgodzić, dlatego żeby nie zostawiać i nie zdradzić moich wyborców, bo to oni są dla mnie najważniejsi – powiedział Rzepecki.

Podkreślił, że województwo łódzkie jest dla niego najważniejsze. – Okręg sieradzki jest dla mnie najważniejszy, wyborcy z tego okręgu są dla mnie najważniejsi. Oni mi zaufali, w 2015 roku oddali na mnie swój głos. Moje przywiązanie do województwa łódzkiego jest dla mnie rzeczą priorytetową – zapewnił.

– Nie będą startował z okręgu konińskiego, bo co ja miałbym tym ludziom w Koninie powiedzieć? Nie mam przywiązania do tego terenu, nigdy tam nie byłem. Co mam tym ludziom powiedzieć, że dostałem „jedynkę” i jestem? – dodał.

Rzepecki zwrócił się również bezpośrednio do szefa Kukiz'15: „Do przewodniczącego Pawła Kukiza mam pytanie: gdzie te jednomandatowe okręgi wyborcze? Jeżeli mnie jedynego posła z okręgu sieradzkiego chciałeś przerzucić i przehandlować na Konin?”.

O swojej decyzji Rzepecki poinformował również na Facebooku. Jego wpis skomentował Paweł Kukiz, który stwierdził, że ma SMS-y, gdzie Rzepecki „raz pisze, że decyduje się na Konin a potem, że nie chce Konina tylko jedynkę w Sieradzu”.

Z Kukiz’15 wyłania się nowe koło, kolejni posłowie odchodzą. Powstaje UPR

Czworo posłów Kukiz'15 złożyło rezygnację z członkostwa w klubie i poinformowało o utworzeniu nowego koła poselskiego o nazwie Unia Polityki...

zobacz więcej

„Jeszcze dziś rano (o 09:58) Łukasz dzwonił do mnie z pytaniem, czy »jedynkę« w Koninie jest aktualna. Że skoro nie »jedynkę« w Sieradzu to niech będzie Konin. Odpowiedziałem, że juz aktualna nie jest. Po tej informacji zrobił konferencje i swój wpis. Mam SMS-y gdzie raz pisze, że decyduje się na Konin a potem, że nie chce Konina tylko »jedynkę« w Sieradzu” – napisał w sobotę wieczorem Kukiz.

Odpowiedział mu poseł Rzepecki. „Pawle, nie masz racji na temat Konina. Nigdy nie chciałem startować z okręgu konińskiego i o to nie zabiegałem. Chciałem ponownie wystartować z Sieradza, żeby wyborcy mojego okręgu mogli ocenić moją pracę. Dlatego ten okręg był dla mnie priorytetem” – napisał.

„Nie mam w zwyczaju ujawniać prywatnej korespondencji nawet, żeby zaprzeczyć kłamstwu. Wiem, że jak jutro wstanę rano to będę mógł spojrzeć w lustro. Będę mógł także bez wstydu rozmawiać z moimi wyborcami. Nie zawiodłem Ich i nie oszukałem. Tego samego życzę wszystkim, którzy dzisiaj odsądzają mnie od czci i wiary. Wiem, że niektórzy będą mieli z tym problem” – napisał.

Na koniec zapewnił o swoim szacunku wobec Kukiza i stwierdził, że „mając w pamięci wpisy o pośle Marku Jakubiaku, bardzo Cię proszę nie pisz w nocy nic o mnie”.

Jeszcze przed kilkoma dniami poseł Rzepecki w rozmowie z portalem tvp.info zapewniał, że pozostanie „do końca z Pawłem Kukizem i jego ideałami”.

źródło:
Zobacz więcej