Puma widziana przy polskiej granicy

Miesiąc temu po Czechach miała grasować amerykańska puma (fot. arch. PAP/EPA/Joedson Alves)

W Czechach przy granicy z Polską w rejonie Trutnova kilku kierowców miało zaobserwować „czarną pumę”. Wielki kot miał mieć metr wysokości w kłębie, a sprawę zgłoszono policji – relacjonuje Radio Wrocław.

„Szuka dla siebie terytorium”. Puma przemierza Czechy

Puma, którą zaobserwowano w połowie czerwca w południowych Czechach przemieszcza się – napisał portal Idnes. Drapieżnik widziany był ostatnio w...

zobacz więcej

O pumie amerykańskiej, która miała grasować w Czechach, media pisały w lipcu. Kot miał zmierzać w kierunku polskiej granicy. Jednak plotka o wielkim kocie z Czech okazała się nieprawdą.

36-latek, który zaalarmował czeską policję i twierdził, że w czasie spaceru z psem widział pumę, przyznał się, że zmyślił całą sytuację, a zdjęcie, które miało potwierdzać jego spotkanie, pobrał z internetu – informowała pod koniec lipca czeska telewizja publiczna.

Nie zakończyło to sprawy drapieżnika. Według Radia Wrocław – które powołuje się na czeskie media – przy polskiej granicy miała grasować puma czarna. Widzieć ją mieli kierowcy na odcinku dróg między miejscowością Komárov, a Hajnice.

źródło:
Zobacz więcej