Dźgnął śmiertelnie kobietę z dzieckiem na ręku. Kolejny atak na niemieckim dworcu

Świadkowie zdarzenia zostali objęci pomocą psychologiczną (fot.PAP/EPA/MARKUS KLUEMPER)

Kobieta i mężczyzna zostali zasztyletowani na dworcu w mieście Iserlohn w Nadrenii Północnej-Westfalii. Policja zatrzymała sprawcę. Według funkcjonariuszy 43-latek działał z pobudek osobistych. Kobieta w chwili ataku trzymała na rękach dwumiesięczne dziecko.

Erytrejczyk wepchnął matkę z synem pod pociąg. Chłopiec zginął na miejscu

Pochodzący prawdopodobnie z Erytrei mężczyzna wepchnął na dworcu we Frankfurcie pod nadjeżdżający pociąg ośmioletniego chłopca i jego matkę. Oboje...

zobacz więcej

– Nasze dotychczasowe ustalenia wskazują, że chodziło o motyw osobisty – poinformował rzecznik miejscowej policji. Ofiary, to 32-letnia kobieta i 23-letni mężczyzna z Bergisch Gladbach niedaleko Kolonii. Zabójca pochodzi z tego samego miasta.

Prokurator Nils Warmbold, prowadzący sprawę, oświadczył, że morderca został zatrzymany na miejscu zbrodni i nie stawiał oporu. Policja zabezpieczyła nóż kuchenny, którym 43-latek zabił swoje ofiary.

Świadkami zdarzenia była m.in. około 20-osobowa grupa gości weselnych. – Dworzec jest położony w centrum miasta. Do zabójstwa doszło w godzinach dużego natężenia ruchu – relacjonował rzecznik policji, dodając, że zszokowani świadkowie zostali objęci opieką psychologów.

Było to trzecie morderstwo w Niemczech w ciągu ostatnich 30 dni dokonane na dworcu kolejowym. 29 lipca 40-letni Erytrejczyk Habte Araja wepchnął na dworcu we Frankfurcie nad Menem pod nadjeżdżający pociąg matkę z dzieckiem. Kobieta zdołała się uratować. Jej 8-letni syn zginął na miejscu.

20 lipca na dworcu w miasteczku Voerde (Nadrenia Północna-Westfalia) 28-letni Rom urodzony w Niemczech, ale legitymujący się serbskim paszportem, Jackson B. wepchnął pod pociąg 34-letnią Anję N. Kobieta osierociła 13-letnią córkę.

źródło:
Zobacz więcej