Problemy zdrowotne Junckera. Przerwał wakacje, by poddać się pilnej operacji

Jean-Claude Juncker (fot.arch. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET)

Ustępujący wkrótce przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker przerwał wakacje, aby poddać się pilnemu zabiegowi medycznemu – poinformowały w sobotę jego służby prasowe.

Angela Merkel skomentowała swój stan zdrowia. Chodzi o niekontrolowane drgawki

Jestem pewna, że te objawy miną tak szybko, jak się pojawiły – powiedziała kanclerz Angela Merkel na szczycie G-20 w japońskiej Osace, komentując...

zobacz więcej

„Jean-Claude Juncker musiał skrócić wakacje w Austrii z powodów medycznych. Został on zabrany do Luksemburga, gdzie przejdzie pilną cholecystektomię (chirurgiczne usunięcie pęcherzyka żółciowego)” – napisały służby prasowe szefa KE, dodając, że zabieg ten jest rutynową procedurą. W przyszłym tygodniu Juncker miał wziąć udział szczycie przywódców państw grupy G-7, który odbędzie się w Biarritz w południowo-zachodniej Francji.

Stan zdrowia 64-letniego byłego premiera Luksemburga od dawna jest tematem medialnych spekulacji, które nasiliły się zwłaszcza po szczycie NATO w zeszłym roku, gdy podczas wspólnego przejścia przywódców państw miał on wyraźne problemy z chodzeniem.

Kadencja Junckera i całej kierowanej przez niego Komisji upływa 31 października. Jego następczynią będzie Niemka Ursula von der Leyen, która zarazem stanie się pierwszą kobietą na tym stanowisku.

źródło:

Zobacz więcej