RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Letnia GP w skokach. Polacy na podium w Zakopanem

Polska zajęła drugie miejsce w drużynowym konkursie Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Zakopanem. Zwyciężyła Japonia, a na najniższym stopniu podium stanęła Norwegia. W niedzielę odbędzie się konkurs indywidualny.

Letnie Grand Prix w Zakopanem. Drugie miejsce Kubackiego w kwalifikacjach

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w Zakopanem. Kwalifikacje...

zobacz więcej

Biało-czerwoni skakali w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Zgromadzili o 10,8 pkt mniej od Japończyków.

To był drugi w tegorocznym cyklu konkurs drużynowy. Na inaugurację w Wiśle podopieczni trenera Michala Dolezala byli zdecydowanie najlepsi, ale w Zakopanem w poważne kłopoty wpędzili się w pierwszej części zawodów. Słabsze skoki Żyły (122 m) oraz Wolnego (119 m.) sprawiły, że na półmetku zajmowali dopiero piąte miejsce.

Od początku świetnie radzili sobie za to Japończycy, choć w ich składzie nie było zdobywcy Kryształowej Kuli w ostatnim zimowym sezonie Ryoyu Kobayashiego. Azjaci po pierwszych skokach mieli aż 22,5 pkt przewagi nad Słowenią i do końca ich prowadzenie nie było zagrożone.

Wszyscy Polacy w swoich drugich próbach wyraźnie się poprawili i ostatecznie drugie miejsce zajęli z przewagą aż 19,9 pkt nad Norwegią. Żyła w finale miał 129 m, Wolny – 135,5 m, Stoch – 137 m, a Kubacki, który indywidualnie był najlepszy zawodnikiem dnia – 142 m.

W niedzielę w Zakopanem odbędzie się konkurs indywidualny. Wystąpi w nim siedmiu Polaków. Oprócz czwórki, która zaprezentowała się w sobotę będą to także: Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot i Stefan Hula.

Po trzech indywidualnych konkursach LGP w klasyfikacji generalnej prowadzi Słoweniec Timi Zajc – 200 pkt, przed Niemcem Karlem Geigerem – 172 i Rosjaninem Jewgienijem Klimowem – 105. Najlepszy z Polaków Kubacki jest siódmy – 80 pkt.


Wyniki konkursu drużynowego LGP w Zakopanem:
1. Japonia
2. Polska
3. Norwegia
4. Niemcy
5. Słowenia
6. Austria
7. Szwajcaria
8. Rosja
9. Czechy
10. USA

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej