„Fakt” przeprasza Beatę Szydło wzmianką na… dole piątej strony

Beata Szydło (fot. arch.PAP/Łukasz Gągulski0

Przepraszamy panią premier Beatę Szydło za tytuł i publikację w piątkowym wydaniu Faktu „Jacy oni zalatani! A Szydło najbardziej” – czytamy w weekendowym wydaniu „Faktu”. Dziennik zamieścił przeprosiny dopiero na… dole piątej strony, pod tekstem z poprawioną, już właściwą średnią lotów premierów.

„Jacy oni zalatani. A Szydło najbardziej”. „Fakt” publikuje nieprawdziwą informację

W piątkowym wydaniu „Faktu” możemy przeczytać o podróżach rządowymi maszynami premierów RP. Według dziennika najbardziej „zalatana” była Beata...

zobacz więcej

W piątkowym wydaniu „Faktu” można było przeczytać o podróżach rządowymi maszynami premierów RP. Według dziennika najbardziej „zalatana” była Beata Szydło. – Redakcja ma problemy z liczeniem – zwrócił uwagę szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. „Pani Premier Beata Szydło sprawowała urząd 25 miesięcy a nie 13” – wyjaśnił.

„Mój błąd” – przyznał się szef działu politycznego „Faktu”, Mikołaj Wójcik.

Do artykułu odniosła się również była premier RP Beata Szydło. „@FAKT24PL po raz kolejny atakuje mnie bezwzględnie i bezzasadnie. Redakcji nie chciało się sprawdzić jak długo trwała moja kadencja jako premiera. Podano nieprawdziwą informację i na niej zbudowano szkalujący tekst. Żądam sprostowania tej samej wielkości, co dzisiejszy artykuł” – napisała na Twitterze.

W weekendowym wydaniu „Faktu” na okładce zajawiono przeprosiny, a na piątej stronie ukazał się nowy tekst z zaktualizowaną średnią liczbą lotów premierów. Na samym dole tekstu redakcja opublikowała dwuzdaniowe przeprosiny.

„WYJAŚNIENIE: Przepraszamy panią premier Beatę Szydło za tytuł i publikację w piątkowym wydaniu Faktu »Jacy oni zalatani! A Szydło najbardziej«. Stwierdzenie, że średnio latała najwięcej ze wszystkich premierów wynikało z błędnego rachunku, że była szefową rządu 13 miesięcy, choć była dokładnie o rok dłużej” – czytamy.

źródło:
Zobacz więcej