Nergal wyrzucony w USA z siłowni za… koszulkę

Obsłudze siłowni nie spodobała się koszulka Adama „Nergala” Darskiego (fot. FB/OfficialNergal/IG)

Lider grupy Behemoth Adam „Nergal” Darski został wyrzucony z siłowni w USA. Obsłudze placówki YMCA nie spodobała się koszulka muzyka z logiem blackmetalowego zespołu Darkthrone z pentagramem.

Nergal oskarżony o obscenę. Znieważył krucyfiks

Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście wniosła akt oskarżenia przeciwko Adamowi D. ps. „Nergal” w związku ze znieważeniem przez muzyka krucyfiksu....

zobacz więcej

„Nergal” wraz z zespołem Behemoth przebywa za oceanem na trasie koncertowej u boku grupy Slipknot, w ramach Knotfest Roadshow. Dbający o formę artysta udał się w jednym z miast na siłownię prowadzoną przez YMCA (Związek Chrześcijańskiej Młodzieży Męskiej). Szybko go z niej wyrzucono.

„Zgadnijcie co się stało. Byłem w YMCA, gdzie zobaczyli moją koszulkę Darkthrone, a potem spytali czy wierzę w Jezusa Chrystusa. Kiedy powiedziałem, że nie, stwierdzili, że nie mogę tam ćwiczyć” – napisał Darski na Instagramie.

Na wpis odpowiedział Roger Hoglund, który prowadzi konto na Instagramie norweskiej Darkthrone. Napisał, że to on dał Nergalowi pechową koszulkę. „Nie wiem, czy powinienem się śmiać czy płakać” – skomentował.

Gitarzysta i wokalista najpopularniejszego polskiego zespołu metalowego nie odpuścił treningu. Wezwał kierowcę i poprosił o zawiezienie do pobliskiej polskiej siłowni.źródło:
Zobacz więcej