RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wąłesa straszy wojną domową. „Jestem przekonany, że tak będzie”

– Jeśli chcecie Polskę uratować, to bierzmy się do roboty. Jak najszybciej musimy ich rozliczyć i odstawić. A jeśli nie – pierwszy powiedziałem dawno temu, że to się skończy wojną domową. I jestem przekonany, że tak będzie – mówił w Gdańsku były prezydent Lech Wałęsa.

Sąd podtrzymał wyrok. Lech Wałęsa ma przeprosić Jarosława Kaczyńskiego

Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał w poniedziałek wyrok w sprawie o ochronę dóbr osobistych, którą Jarosław Kaczyński wytoczył Lechowi Wałęsie....

zobacz więcej

W piątek przed historyczną bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej w Gdańsku przedstawiciele pomorskich struktur PO, Nowoczesnej, SLD, Wiosny i KOD podpisali „Pomorską Deklarację Obrony Demokracji”. Wśród sygnatariuszy dokumentu są m.in. Lech Wałęsa, Henryka Krzywonos-Strycharska, Bogdan Lis i Sławomir Neumann.

„Organizacje demokratyczne działające w regionie Pomorza z uwagi na dramatyczne zagrożenie demokracji w Polsce zawierają porozumienie w zakresie współdziałania w kampanii wyborczej oraz kontroli jesiennych wyborów do parlamentu. Zwracamy się do innych organizacji demokratycznych oraz regionalnych polityków samorządowych, krajowych i europejskich o aktywne wsparcie naszych działań. Nasza deklaracja pozostaje dla Was otwarta” – wskazano w dokumencie.

– Dzisiaj ojczyzna naprawdę jest w potrzebie – uwierzcie, to jest mój punkt widzenia, a ja się trochę na tym znam. I aby ją uratować, to kartka wyborcza, bo taki styl wybraliśmy. Tylko że w tym momencie do władzy doszli okropni ludzie, nieodpowiedzialni, łamiący prawa, konstytucję. To niebezpieczni ludzie – mówił Wałęsa.


Obejrzyj wystąpienie Lecha Wałęsy
Były prezydent apelował o aktywność obywatelską. – Jeśli chcecie Polskę uratować, to bierzmy się do roboty. Jak najszybciej musimy ich rozliczyć i odstawić. A jeśli nie – pierwszy powiedziałem dawno temu, że to się skończy wojną domową. I jestem przekonany, że tak będzie. (…) Przypilnujcie tych oszustów, tych bezczelnych ludzi, którzy niszczą Polskę. Przypilnujcie ich i odstawcie ich – to jest moja prośba, to jest moje żądanie. Jak to zrobicie, to jeszcze raz się z wami spotkam i podziękuję – dodał.

źródło:
Zobacz więcej