Rzecznik rządu: Decyzja o defiladzie w Katowicach zapadła rok temu

– Decyzja o tym, że defilada odbędzie się w tym miejscu, zapadła rok temu. Dzisiaj pojawiają się zarzuty, że tam premier Morawiecki startuje w wyborach. Co jest absurdalne, bo jeszcze rok temu nie było wiadomo, gdzie pan premier Morawiecki wystartuje – tak Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu, odniósł się w „O co chodzi”, do słów Grzegorza Schetyny. Lider PO przekonywał, że defilada w Katowicach była wykorzystywaniem symboli narodowych i Wojska Polskiego do bieżącej polityki partyjnej.

Główne uroczystości Święta Wojska Polskiego z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego i innych przedstawicieli władz odbyły się w czwartek w Katowicach. Centralnym punktem obchodów była wojskowa defilada „Wierni Polsce”.

Przemarsz wojsk, organizowany co roku 15 sierpnia w Warszawie, tym razem odbył się w Katowicach, ponieważ miał upamiętnić setną rocznicę wybuchu I powstania śląskiego.

Lider PO-KO Grzegorz Schetyna skrytykował ostro rząd za wykorzystywanie symboli narodowych i Wojska Polskiego do bieżącej polityki. – Obchody 15 sierpnia, dnia Wojska Polskiego, będą odbywać się w Katowicach, dlatego, że jest to okręg wyborczy obecnie urzędującego premiera. To niegodne i nieprzyzwoite traktowanie Wojska Polskiego, symboli narodowych i tej daty – mówił w czwartek Schetyna.

źródło:
Zobacz więcej