Mustang detektywa Bullitta trafi pod młotek. Jest wart miliony

Ford mustang fastback został znaleziony na złomowisku w Meksyku (fot. TT/driving.ca)

Jeden z najsłynniejszych samochodów w historii kinematografii trafi na aukcję. Organizatorzy spodziewają się, że ford mustang, którym w filmie „Bullitt” ścigał się Steve McQueen, osiągnie siedmiocyfrową sumę.

Aston Bonda na sprzedaż. Razem z karabinami i innymi bajerami od Q

To wyjątkowa gratka dla kolekcjonerów. Dom aukcyjny RM Sotheby’s wystawi na sprzedaż Aston Martin DB5 z 1965 roku, ale nie byle jakiego, tylko auto...

zobacz więcej

Specjalnie na potrzeby słynnego kryminału przygotowano dwa specjalne egzemplarze mustanga fastbacka gt, które wykorzystano w słynnym 10-minutowym pościgu z dodgem chargerem rocznik ’68 po ulicach San Francisco. Zmodyfikowano ich silniki, hamulce i zawieszenie. Po zakończeniu zdjęć jeden z członków ekipy filmowej kupił jedno takie auto. Po drugim na lata zaginął ślad.

Ford został odnaleziony na złomowisku w Meksyku. Niejaki Hugo Sanchez poszukiwał auta do przerobienia na replikę „Eleanor”, mustanga z filmu „Gone in 60 seconds” z Nicolasem Cage’em. Pojawiło się podejrzenie, że auto zostało wykorzystane na planie „Bullitta”. Specjalista potwierdził, że faktycznie to ten zaginiony egzemplarz.

Sanchez i jego przyjaciel Ralph Garcia Jr. przeprowadzili wstępną renowację ciemnozielonego mustanga i sprzedali kolekcjonerowi Seanowi Kiernanowi. Auto trafi na kilka wystaw, a w styczniu przyszłego roku w Kissimmee na Florydzie ma zostać wystawione na aukcji. Eksperci oceniają, że licytujący z pewnością przekroczą milion dolarów. W 2014 roku tweedową marynarkę McQueena z filmu „Bullitt” sprzedano za 120 tys. dolarów.
źródło:
Zobacz więcej