Trener podejrzany o molestowanie nieletniej piłkarki

Trener miał molestować dziewczynkę jeszcze zanim ukończyła 15 lat (fot. RawPixel)

Zarzut doprowadzenia 15-letniej dziewczynki do poddania się innym czynnościom seksualnym usłyszał ponad 50-letni trener żeńskiej drużyny piłki nożnej w Jarosławiu (woj. podkarpackie). Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Molestowanie w gdańskim szpitalu psychiatrycznym. Jest wyrok sądu

Gdański sąd orzekł w poniedziałek karę roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata dla mężczyzny, który mając 18 lat molestował 13-letnią dziewczynkę....

zobacz więcej

Szefowa Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu prok. Agnieszka Kaczorowska wskazała, że trener, który jest także nauczycielem wychowania fizycznego, usłyszał w sumie trzy zarzuty. Wszystkie dotyczą wielokrotnego molestowania, czyli doprowadzenia dziewczynki do poddania się innym czynnościom seksualnym. Miał ją dotykać w miejsca intymne. Ponadto w jednym przypadku trener miał użyć siły.

Część zarzutów dotyczy czynów dokonywanych zanim dziewczynka skończyła 15 lat, co jest zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności. Innych miał się dopuścić po ukończeniu przez pokrzywdzoną 15 lat, za co grozi mu do 8 lat więzienia.

Do czynów, o jakich mówią zarzuty, dochodziło wielokrotnie od jesieni ubiegłego roku do wiosny 2019 r. Podejrzany Zenon B. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia.

Prokuratura przesłuchała świadków, m.in. inne zawodniczki z drużyny. Prok. Kaczorowska zapewniła, że zgromadzony w śledztwie materiał dowodowy uprawdopodobnił dokonanie przez trenera tych czynów na tyle, że pozwolił prokuraturze na postawienie mężczyźnie zarzutów.

Pokrzywdzona 15-latka została przesłuchana w obecności biegłego psychologa, który nie stwierdził u niej skłonności do zmyślania.

Prokuratura zastosowała wobec podejrzanego poręczenie majątkowe w wysokości 7 tys. zł i zakaz opuszczania kraju. Mężczyzna został zawieszony w czynnościach trenera i nauczyciela.

źródło:

Zobacz więcej