Raport

#FabrykahejtuPO

„Jacy oni zalatani. A Szydło najbardziej”. „Fakt” publikuje nieprawdziwą informację

W piątkowym wydaniu „faktu” ukazał się artykuł o podróżach premierów RP rządowymi maszynami (fot. arch.PAP/Bartłomiej Zborowski)

W piątkowym wydaniu „Faktu” możemy przeczytać o podróżach rządowymi maszynami premierów RP. Według dziennika najbardziej „zalatana” była Beata Szydło. – Redakcja ma problemy z liczeniem – zwrócił uwagę szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. „Pani Premier Beata Szydło sprawowała urząd 25 miesięcy a nie 13” – wyjaśnił.

Długa lista lotów Donalda Tuska. PiS ujawnia dokument

Apelujemy o podstawową, elementarną uczciwość i sprawiedliwość w traktowaniu wysokich urzędników państwowych i o przykładanie takiej samej miary do...

zobacz więcej

„Fakt” napisał o podróżach premierów RP rządowymi samolotami. Z wyliczeń dziennika wyszło, że najczęściej podróżowała Beata Szydło, średnio 12,6 lotu na miesiąc.

„Poważna wydawałoby się redakcja a są problemy z liczeniem, że o wyciąganiu średniej nie wspomnę :)” – napisał na Twitterze szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, odnosząc się do artykułu.

Lider rzeszowskiej listy Prawa i Sprawiedliwości zwrócił uwagę, że „Pani Premier Beata Szydło sprawowała urząd 25 miesięcy, a nie 13”. „Będzie jakieś sprostowanie jutro?” – zapytał.

„Fake newsy, widzę, dzisiaj w cenie...” – napisał zastępca rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. W piątek na stronie internetowej KPRM został opublikowany wykaz lotów byłego premiera Donalda Tuska, który zawiera 573 pozycje. Pierwszy lot jest datowany na 30.11.2007 r., ostatni - na 05.09. 2014 r.

Donald Tusk był premierem od 16 listopada 2007 r. do 22 września 2014 r.

źródło:
Zobacz więcej