Conor McGregor zostanie oskarżony o zaatakowanie mężczyzny w pubie

Conor McGregor może znowu stanąć przed sądem (fot. Ethan Miller/Getty Images)

Znakomity zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) Conor McGregor zostanie oskarżony o pobicie mężczyzny w pubie w Dublinie. Policja ma go oskarżyć po zgromadzeniu wystarczającej ilości dowodów. Do zdarzenia doszło 6 kwietnia, ale nagranie z monitoringu ujawniono dopiero teraz.

Gwiazdor MMA znów popadł w konflikt z prawem. Odpowie za rozbój i wandalizm

Gorący temperament Conora McGregora znów dał o sobie znać. Zawodnicy mieszanych sztuk walki i gwiazdor federacji UFC zostali aresztowani w Miami....

zobacz więcej

Wideo z monitoringu, po którego opublikowaniu policja wszczęła dochodzenie, ukazuje McGregora oferującego swojego drinka starszemu mężczyźnie. Ten jednak odmawia wypicia. Były zawodnik MMA uderza go więc w głowę. W związku z zajściem, były mistrz UFC – amerykańskiej organizacji mieszanych sztuk walki – zostanie prawdopodobnie wezwany do sądu w Dublinie.

Szef UFC Dana White skrytykował zachowanie zawodnika, porównując go do legendy boksu Mike’a Tysona. W 1992 r. Tyson został skazany za gwałt.

To nie pierwszy przypadek, gdy McGregor może być oskarżony. W marcu tego roku został aresztowany za kradzież w Miami. Jak podaje brytyjski portal, wybił on telefon z ręki swojego fana, podczas gdy ten próbował zrobić mu zdjęcie.

Zarzuty zostały jednak wycofane. Zawodnik zawarł umowę cywilną z ofiarą.

W zeszłym roku McGregor był też oskarżony o napaść w Nowym Jorku autobusu, w którym znajdowali się inni sportowcy, w tym polska zawodniczka Karolina Kowalkiewicz.

źródło:
Zobacz więcej