Przejęto ponad 1,3 tony tytoniu do fajek wodnych o wartości prawie 1 mln zł

Tunezyjczyk przechowywał 1,3 tony tytoniu do fajek wodnych bez polskich znaków akcyzy (fot. KAS)

Ponad 1,3 tony aromatyzowanego tytoniu do fajek wodnych bez polskich znaków akcyzy o rynkowej wartości prawie 1 mln zł ujawnili mazowieccy funkcjonariusze celno-skarbowi Krajowej Administracji Skarbowej – poinformowała KAS w komunikacie.

CBŚP i KAS udaremniły przemyt 30 mln nielegalnych papierosów

Funkcjonariusze gdańskiego CBŚP i pomorskiej KAS udaremnili przemyt prawie 30 mln nielegalnych papierosów. Były one ukryte w trzech kontenerach,...

zobacz więcej

Właścicielem tytoniu okazał się Tunezyjczyk, który przechowywał go w jednej z podwarszawskich miejscowości. W pierwszej kolejności funkcjonariusze zlokalizowali pojazd, którym poruszał się mężczyzna. Pozwoliło to na zatrzymanie go na gorącym uczynku podczas przygotowywania załadunku. Pytany o pochodzenie i przeznaczenie towaru znajdującego się w samochodzie, mężczyzna zaczął uciekać.

„Po dokładnym przeszukaniu samochodu, w którym znajdowało się 54 kg tytoniu, przeprowadzono kontrolę pomieszczenia magazynu. W jej wyniku ujawniono jeszcze ponad 1300 kg mokrego tytoniu niewiadomego pochodzenia” – podała Krajowa Administracja Skarbowa.

Łącznie z tytułu niezapłaconych podatków Skarb Państwa mógł stracić na tym prawie 1,4 mln zł. Mężczyzna został przesłuchany. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie.

„Poza przepadkiem towaru, za tego typu przestępstwo grozi kara grzywny albo kara pozbawienia wolności do lat 3. Możliwe jest również zastosowanie obu tych sankcji łącznie” – podała KAS.

źródło:

Zobacz więcej