Szef NSZZ do metropolity Jędraszewskiego: Arcybiskup może liczyć na nasze wsparcie

Środowiska liberalne i LGBT krytykują abpa Marka Jędraszewskiego (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)

Dziękuję za odważne i prawdziwe słowa oceniające ideologię LGBT+; spotkało za to jego ekscelencję mnóstwo ataków nienawiści; może ks. abp liczyć na nasze wsparcie – napisał w liście do abpa Marka Jędraszewskiego szef NSZZ „Solidarność” Piotr Duda. List opublikował „Nasz Dziennk”.

„Nazwano zło po imieniu”. Kolejne środowisko solidarne z abp. Jędraszewskim

„Inżynieria społeczna, zaprogramowana i sowicie sponsorowana przez możnych tego świata, wspierana przez międzynarodowe koncerny, stanowi narzędzie,...

zobacz więcej

Duda serdecznie dziękował w liście arcybiskupowi Jędraszewskiemu „w imieniu własnym, ale też myślę większości członków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego »Solidarność«, za odważne i prawdziwe słowa oceniające szerzącą się w naszym kraju ideologię LGBT+”. „To było niezwykle ważne i potrzebne świadectwo” – podkreślił.

„Spotkało za to jego ekscelencję mnóstwo ataków nienawiści, oszczerstw i gróźb. Szczególnie poraża poziom manipulacji i nadinterpretacji niektórych liberalnych mediów. Jednak w tej ważnej i trudnej próbie może ksiądz arcybiskup liczyć na nasze wsparcie i pomoc. Tak jak NSZZ »Solidarność« zawsze może liczyć na wsparcie jego ekscelencji w swoich działaniach np. w przypadku ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę” – napisał szef NSZZ „Solidarność”.

Duda ocenił, że „wściekły atak aktywistów LGBT+ dowodzi, jak trafnych słów ksiądz arcybiskup użył”. „Jak precyzyjnie nazywając tę ideologię neomarksizmem, obnażył jego mechanizm, sposób myślenia i działania. Jeszcze raz serdecznie za to dziękuję” – zaznaczył Duda.

Abp Marek Jędraszewski jest atakowany przez środowiska lewicowo-liberalne i LGBT za słowa o „tęczowej zarazie”, które wypowiedział 1 sierpnia, w 75. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Podczas homilii w bazylice Mariackiej w Krakowie metropolita podkreślił, że to z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska.

– Trzeba było długo na nią czekać (...) Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa – powiedział.

Solidarność z arcybiskupem wyraziły środowiska katolickie, m.in. przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, prymas Czech kard. Dominik Duka, episkopaty: słowacki i węgierski, środowiska prawicowe i Światowy Związek Żołnierzy AK.

Duchownego krytykują środowiska popierające ideologię LGBT. Lider Wiosny Robert Biedroń w liście do papieża Franciszka nawiązał do słów abpa Jędraszewskiego i poprosił go o „reakcję, która zmieni nie najlepsze dzisiaj oblicze polskiego Kościoła”.

źródło:
Zobacz więcej