E-sklepy idą na rekord. „Rozkwit działalności w sieci”

Branża, już warta 50 mld zł, rośnie w dwucyfrowym tempie (fot. Pexels/Bruce Mars)

W pierwszym półroczu w Polsce powstało 2,8 tys. nowych sklepów internetowych, co jest najwyższym wynikiem od lat – informuje „Rzeczpospolita”. Rekordowo dużo chętnych na sprzedaż w sieci to nie tylko efekt zmian w tradycyjnym handlu, ale też m.in. zakazu handlu w niedzielę.

Niemiecki dziennik: Polska przeżywa cud gospodarczy

Niemiecki dziennik ekonomiczny „Handelsblatt” pisze w środę o cudzie gospodarczym, który aktualnie przeżywa Polska i inne kraje Europy...

zobacz więcej

Jak wynika z danych wywiadowni Bisnode Polska, od stycznia do czerwca 2019 r. w Polsce przybyło 2,8 tys. nowych sklepów internetowych. Dotąd tyle powstawało ich w ciągu całego roku.

– Dzisiaj możemy mówić o prawdziwym rozkwicie działalności w sieci – mówi rzecznik Bisnode Polska Tomasz Starzyk. Szymon Wierciński z Akademii Leona Koźmińskiego zwraca uwagę, że właścicielem e-sklepu można się stać właściwie z dnia na dzień.

Rekordowo dużo chętnych na sprzedaż w sieci to nie tylko efekt zmian w tradycyjnym handlu, z którego klienci odpływają do sklepów wirtualnych, ale też zakazu handlu w niedzielę. Dzięki niemu w wolny dzień, często przeznaczony wcześniej na robienie zakupów, Polacy zasiadają do komputerów – wskazuje dziennik, który podkreśla, że branża, już warta 50 mld zł, rośnie w dwucyfrowym tempie.

źródło:
Zobacz więcej