Amerykańskie kongresmenki z zakazem wjazdu do Izraela

Rashida Tlaib i Ilhan Omar otwarcie krytykowały Izrael (fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO)

Amerykańskie kongresmenki reprezentujące skrajnie lewicowe skrzydło Partii Demokratycznej Rashida Tlaib i Ilhan Omar otrzymały zakaz wjazdu do Izraela. Obydwie nawoływały do bojkotu tego państwa.

Izba Reprezentantów przyjęła rezolucję w sprawie tweetów Trumpa

Izba Reprezentantów potępiła rasistowskie ataki prezydenta Donalda Trumpa wobec kilku kobiet będących deputowanymi do Kongresu, jakie opublikował...

zobacz więcej

– Izrael okazałyby wielką słabość, gdyby pozwolił im na wjazd – skomentował prezydent Donald Trump. Lewicowe media stoją na stanowisku, że to pod wpływem nacisków amerykańskiego przywódcy nie doszło do wizyty kongresmenek w Izraelu.

Rashida Tlaib i Ilhan Omar są pierwszymi muzułmankami w Kongresie. Obydwie otwarcie występują przeciwko Trumpowi, oskarżając go o rasizm, popieranie białych i żądają pozbawienia go władzy. Wygłaszają antyizraelskie poglądy i nie kryją sympatii do palestyńskich ugrupowań terrorystycznych.

Media zwracają uwagę, że Tlaib i Omar prowadzą walkę nie tylko z prezydentem, ale i z zachowawczym skrzydłem Partii Demokratycznej. Zdaniem komentatorów mogą one doprowadzić do rozłamu wśród demokratów.

źródło:
Zobacz więcej