Kim Dzong Un przeprowadził kolejny test rakietowy

Korea Północna wystrzeliła pociski, które spadły do morza – poinformowały południowokoreańskie źródła wojskowe. Nie podano, ile pocisków wystrzelono, ich rodzaju ani trajektorii. Był to kolejny z serii ostatnich testów rakietowych Pjongjangu.

Korea Płn. zawiesza współpracę z sąsiadem. Przyczyną manewry z USA

Korea Północna zawiesza współpracę z Południem ze względu na trwające obecnie na Półwyspie Koreańskim manewry wojskowe sił Korei Południowej i...

zobacz więcej

Sztab generalny armii Korei Południowej podał jedynie, że pociski wystrzelono dwukrotnie ze wschodniego wybrzeża Korei Północnej.

Testy te uważane są za próbę nacisku Pjongjangu na Waszyngton i Seul w celu wznowienia znajdujących się w impasie rokowań na temat denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego.

Media wskazują, że komunistyczny reżim może w ten sposób wyrażać swoje niezadowolenie ze wspólnych manewrów wojsk Korei Południowej i USA. Pjongjang uważa te manewry za prowokację i zagrożenie dla swojego bezpieczeństwa; twierdzi, że mogą być przygotowaniem do inwazji.

Eksperci zachodni są zdania, że Korea Północna pracuje nad systemem mniejszych pocisków, łatwiejszych do ukrycia i do wyprodukowania oraz lepiej sterowalnych niż rakiety testowane przez KRL-D w poprzednich latach.

źródło:

Zobacz więcej