RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Błaszczak: Schetyna uwłacza pamięci powstańców śląskich. Nie jestem tym zdumiony

– Schetyna w ten sposób uwłacza pamięci powstańców śląskich – powiedział minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, proszony o odniesienie się do wypowiedzi Grzegorza Schetyny. Lider PO twierdził, że defilada z okazji święta Wojska Polskiego, jaka odbyła się w setną rocznicę powstańczego zrywu Górnoślązaków, została zorganizowana w Katowicach dlatego, że to okręg wyborczy premiera Mateusza Morawieckiego.

Prezydent: Kto walczy o Polskę, jest jak polski żołnierz

zobacz więcej

– Schetyna uwłacza pamięci tych ludzi, którzy sto lat temu chwycili za broń dlatego, że chcieli, żeby Górny Śląsk był częścią Polski – ocenił szef MON w programie „Gość Wiadomości” na antenie TVP Info. – Powstańcy Śląscy ginęli za ideę włączenia Śląska w odradzającą się Rzeczpospolitą Polską. A więc tego rodzaju teorie uwłaczają pamięci powstańców śląskich – podkreślił Błaszczak.

Minister obrony przyznał, że nie jest zdumiony tą wypowiedzią lidera PO. – To się układa w całość. Oni nie mają pozytywnego przesłania. Koncentrują się na negacji. Dla nich wszystko jest złe. Dla nich nie ma żadnego projektu, który byłby dobry. Tymczasem Polska się rozwija, rozwija się Śląsk, rozwija się Górny Śląsk – wskazał rozmówca TVP Info.

– 200 tys. ludzi, którzy dziś przyszli: mieszkańców Katowic, Górnego Śląska, ludzi, którzy przyjechali do Katowic; udowodniło że biało-czerwone barwy są dla nich najważniejsze. Udowodniło że Wojsko Polskie jest przedmiotem ich dumy. To jest wielka siła, to jest dowód na to, że na Górnym Śląsku mieszkają polscy patrioci – ocenił szef MON.źródło:
Zobacz więcej