Awaryjne lądowanie rosyjskiego samolotu na polu kukurydzy [WIDEO]

Samolot lądował bez wyciągniętego podwozia w polu (fot. PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY)

Samolot Airbus A321 lecący z Moskwy do Symferopola w czwartek rano lądował awaryjnie w rejonie lotniska Żukowski pod Moskwą. Do zdarzenia doszło chwilę po starcie. W trakcie lądowania – jak podaje portal lotniczy Aeronáutica Paraguay – samolot zderzył stadem ptaków powodując poważne uszkodzenia obu silników. Jeden z nich się zapalił.

Awaryjne lądowanie na lotnisku Chopina. Zapalił się silnik samolotu

Na Lotnisku Chopina w Warszawie około godziny 6 awaryjnie lądował samolot cargo MD 11 – poinformowały służby prasowe lotniska.

zobacz więcej

Na pokładzie samolotu rosyjskiej linii lotniczej Ural Airlines znajdowały się 233 osoby, jak poinformowała Aeronáutica Paraguay. W tym 226 pasażerów i 7 osób z załogi. 23 osoby zostały ranne, w tym dziewięcioro dzieci – podała agencja TASS. Cztery osoby trafiły do szpitala.

Samolot lądował bez wyciągniętego podwozia w polu około jednego kilometra od początku pasa startowego lotniska. Agencja TASS poinformowała, że jeden z silników odpadł w czasie lądowania. Ogień silnika nie wywołał pożaru w samolocie – podał portal lotniczy. Podróżujący opuścili pokład przez dmuchane rampy ewakuacyjne.

źródło:
Zobacz więcej