Kolejni piloci Ryanaira szykują strajk. „Fiasko negocjacji”

Strajk irlandzkich pilotów rozpocznie się 22 sierpnia (fot. Wiki 2.0/Anna Zvereva)

Irlandzcy piloci tanich linii lotniczych Ryanair zapowiedzieli na przyszły tydzień 48-godzinny strajk – poinformowały władze zrzeszającego ich związku zawodowego Forsa. Akcja protestacyjna to efekt niezadowolenia z warunków płacowych w firmie i braku porozumienia z władzami spółki.

Widmo strajków największych tanich linii w Europie. Piloci podjęli decyzję

Członkowie brytyjskiego związku zawodowego pilotów Ryanaira zdecydowali w referendum o podjęciu akcji strajkowej. Strajki odbędą się w trzeciej...

zobacz więcej

Strajk rozpocznie się w czwartek 22 sierpnia i zbiegnie się z akcją protestacyjną, zapowiedzianą przez brytyjskich pilotów tej linii, którzy zamierzają strajkować w dniach 2-4 września.

Według rzecznika związku Forsa, przedstawiciele pilotów przedstawili w marcu szczegółowe żądania, wzywając władze przewoźnika do ustalenia poziomu płac „rutynowo praktykowanego w sektorze lotnictwa komercyjnego”. Negocjacje z zarządem – wskazał – zakończyły sie fiaskiem.

– Ryanair zanotował w zeszłym roku znaczący zysk w wysokości miliarda euro – zwróciła uwagę sekretarz generalny związku Angela Kirk.

Pod koniec lipca dyrektor wykonawczy Ryanair Michael O'Leary oświadczył, że linie zatrudniają 500 pilotów i 400 osób załogi pokładowej ponad swoje potrzeby i w związku z tym pod koniec września oraz po świętach Bożego Narodzenia zaplanowane są etapowe zwolnienia.

Wcześniej szef Ryanair przedstawił także inwestorom kondycję firmy i powiedział, że należy oczekiwać, iż jej wzrost spowolni i konieczne będą zwolnienia m.in. z powodu opóźnień w dostawie zamówionych samolotów Boeing 737 Max.

źródło:

Zobacz więcej