RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Strzelanina w Filadelfii. Kilku policjantów zostało rannych

Życiu rannych policjantów nic nie grozi (fot. PAP/EPA/STRINGER)

Sześciu policjantów zostało rannych w wyniku strzelaniny, która wywiązała się, gdy funkcjonariusze weszli z nakazem do jednego z domów w Filadelfii. Po wielogodzinnej konfrontacji z policją w nocy ze środy na czwartek czasu lokalnego sprawcę strzelaniny aresztowano.

USA: Strzelanina na festiwalu czosnku. Wiele osób rannych [WIDEO]

Co najmniej trzy osoby zginęły, a kilkanaście zostało rannych w wyniku strzelaniny, która miała miejsce w niedzielę na corocznym festiwalu żywności...

zobacz więcej

Strzelanina rozpoczęła się w środę ok. godz. 16.30 czasu lokalnego (godz. 22.30 w Polsce), gdy funkcjonariusze udali się do jednego z domów na północy Filadelfii w celu wręczenia nakazu – poinformował komisarz policji w tym mieście Richard Ross.

Wielu funkcjonariuszy „musiało uciekać przez okna i drzwi, aby uniknąć strzałów”. Sześciu policjantów, którzy zostali trafieni, wypuszczono już ze szpitala.

Dwóch innych funkcjonariuszy było uwięzionych w domu przez około pięć godzin, ale zostali uwolnieni przez zespół SWAT – podała policja. Według niej trzy osoby, które funkcjonariusze zatrzymali w domu, zanim doszło do strzelaniny, również zostały bezpiecznie ewakuowane.

– Mało brakowało, a mielibyśmy dzisiaj wielu zabitych policjantów – ocenił Ross. Według władz o incydencie zostali poinformowani prezydent USA Donald Trump i prokurator generalny William Barr.

źródło:
Zobacz więcej