Metallica wsparła budowę szpitala onkologicznego dla dzieci w Rumunii

Metallica to legenda ciężkiego grania, zespół występuje od niemal 40 lat (fot. mat.pras.)

Amerykański zespół metalowy Metallica przekazała 250 tys. euro rumuńskiej organizacji budującej pierwszy w tym kraju szpital onkologiczny dla dzieci.

Metallica zaskoczyła fanów. Wykonała polski utwór na koncercie w Krakowie

Zespół Metallica przygotował nie lada niespodziankę swoim fanom, uczestnikom sobotniego koncertu w Tauron Arenie w Krakowie. Basista Robert...

zobacz więcej

Przekazanie wsparcia działającej od 2012 roku organizacji Daruieste Viata (Dać Życie) odbyło się przed środowym koncertem grupy w Bukareszcie. To czwarty koncert Metalliki w Rumunii od 1999 roku i ponownie wyprzedano wszystkie bilety.

Pieniądze zostały przekazane poprzez organizację non-profit All Within My Hands należącą do zespołu.

W oświadczeniu wskazano, że budowa placówki pediatrycznej w Bukareszcie rozpoczęła się w połowie 2018 roku. Zakończyć ma się ona w przyszłym roku. To jeden z zaledwie kilku szpitali, które powstały bądź powstają w Rumunii od przeszło 30 lat i upadku komunizmu. Oprócz Metalliki, budowę wsparło około 260 tys. osób i 2 tys. firm.

Rumunia wciąż jest jednym z najmniej rozwiniętych krajów Unii Europejskiej, m.in. ze względu na słabe zarządzanie krajem, korupcję i zbytnio rozbudowaną biurokrację. Dzieje się to mimo lat wzrostu gospodarczego oraz miliardów euro przekazywanych przez Brukselę.

Agencja Reutera wskazuje, że obecny rząd w Bukareszcie po raz kolejny przełożył plany budowy trzech lokalnych szpitali, na które Unia już przeznaczyła fundusze.

źródło:
Zobacz więcej