Wielkie pożary na greckiej wyspie. Ambasada RP w Atenach wydała ostrzeżenie

Grecka straż pożarna nadal walczy z pożarem rezerwatu przyrody na wyspie Evia (Eubea). Do swych działań wykorzystuje m.in. samoloty i śmigłowce – podał portal „Corriere del Ticino”. W powodu zagrożenia władze ewakuowały setki osób z czterech miejscowości. Wprowadziły też stan wyjątkowy. Ambasada RP w Atenach ostrzega Polaków przed zwiększonym ryzykiem pożarowym w Grecji.

Tragiczne pożary w Grecji. Wśród ofiar śmiertelnych dwoje Polaków

Podczas ewakuacji z hotelu w greckiej miejscowości Mati zatonęła łódź z 10 osobami. Konsul RP rezydujący w Atenach potwierdził, że wśród ofiar jest...

zobacz więcej

W związku z niebezpieczeństwem, Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach zaleca, aby „unikać podróżowania w rejony dotknięte pożarami lasów tj. okolice miasta Teby oraz miasto Psachna na wyspie Evia”.

Pożar na wyspie wybuchł w środę wieczorem. Służby poinformowały, że sytuacja polepszyła się po akcji gaszenia z wtorku na środę. Silne wiatry wzmacniały rozprzestrzenianie się płomieni. Dym dochodził aż do Aten, jak podał portal „Corriere del Ticino”. Ogień spalił dużą część lasu sosnowego. Zniszczył też kilka pojazdów.

W akcję ratowniczą włączyło się blisko 300 strażaków oraz dziesiątki żołnierzy i wolontariuszy. Na miejsce dotknięte pożarem przyjechali – premier Grecji Kyriakos Mitsotakis oraz gubernator środkowej Grecji Kostas Bakoyannis. Szef rządu powiedział, że odwiedził wyspę, aby wesprzeć wszystkim tych, którzy walczą z ogniem. Wyraził zadowolenie z ich pracy.

źródło:
Zobacz więcej