RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pijany 33-latek chciał w przebraniu klauna nastraszyć kolegów. Pomylił ich z policjantami

Przebieraniec maszerował w kierunku policjantów głośno odliczając: raz, dwa, trzy... (fot. Shutterstock/Alexander Raths)
Przebieraniec maszerował w kierunku policjantów głośno odliczając: raz, dwa, trzy... (fot. Shutterstock/Alexander Raths)

Pijany 33-latek ze Zdzieszowic na Opolszczyźnie chciał w przebraniu klauna nastraszyć nocą swoich kolegów, wymachując 60-centymetrową maczetą. Pomylił jednak znajomych z patrolującymi ulicę policjantami; teraz odpowie przed sądem za wykroczenie.

Policja szuka sprawców wysadzenia bankomatu. „Zabrano kasetkę”

W nocy z 12 na 13 sierpnia nieznani sprawcy wysadzili bankomat w miejscowości Wschowa (woj. lubuskie). – Zabezpieczono ślady na miejscu zdarzenia....

zobacz więcej

O nietypowym zdarzeniu z minionej niedzieli poinformowała w środę komenda policji w Krapkowicach, na której terenie działania znajduje się komisariat w Zdzieszowicach. To właśnie funkcjonariusze z tego komisariatu około drugiej w nocy natknęli się na ulicy na osobę w masce, w przebraniu klauna.

Przebieraniec maszerował w kierunku policjantów głośno odliczając: raz, dwa, trzy... – Widok o tej godzinie w środku miasta niecodzienny i zabawny do czasu, kiedy klaun zza pleców nie wyciągnął 60-centymetrowej maczety – relacjonują zdzieszowiccy policjanci.

Na wezwanie policjantów mężczyzna natychmiast odrzucił maczetę. Policjanci zaprowadzili go do komisariatu, gdzie zbadano trzeźwość klauna – miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Tłumaczył, że „urwał się” z imprezy i w przebieraniu chciał przestraszyć znajomych, jednak zamiast nich napotkał policjantów.

– Policjanci zabezpieczyli maczetę i w najbliższym czasie skierują tą niecodzienną sprawę do rozpatrzenia przez sąd – podała krapkowicka policja. Za posiadanie niebezpiecznego narzędzia w miejscu publicznym, w okolicznościach wskazujących na zamiar użycia go do popełnienia przestępstwa grozi areszt, ograniczenie wolności lub co najmniej 3 tys. zł grzywny.

źródło:

Zobacz więcej