RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie wejdziesz do samolotu ze starszym MacBookiem Pro

Pasażerowie samolotów nie będą mogli wnieść na pokład MacBooka Pro (fot. Shutterstock/Sad Agus)

Amerykańskie linie lotnicze zabronią wnoszenia na pokład samolotu starszego modelu MacBooka Pro. Powodem jest ryzyko zapalenia się akumulatorów. Nowe zasady zapowiedziała Federalna Administracja Lotnictwa (FAA). Zakaz będzie obowiązywać na terenie Stanów Zjednoczonych – podaje blog Spider’s Web.

Laptopy nie takie straszne. USA rezygnują z zakazu w samolotach

Amerykańskie władze wycofały się z planów zakazania wnoszenia laptopów na pokłady samolotów lecących do Stanów Zjednoczonych. Rząd USA zapowiedział...

zobacz więcej

Pasażerowie samolotów nie będą mogli ze sobą zabrać MacBooka Pro wyprodukowanego między wrześniem 2015 a lutym 2017 r. Zdaniem producenta nawet oryginalne akumulatory mogą wywołać zapalenie się urządzenia. Firma Apple ogłosiła już akcję serwisową egzemplarzy.

FAA oświadczyła, że podróżujący z MacBookiem Pro będą proszeni o pozostawienie notebooka. Jednak ten sam model, ale wyprodukowany po lutym 2017 r., nie stwarza zagrożenia. Redakcja bloga technologicznego podkreśla więc, że obsługa amerykańskich lotnisk nie jest odpowiednio przygotowana do rozpoznawania, z której serii produkcji pochodzi dany sprzęt.

Spider’s Web zauważa również inny aspekt. Niektórzy użytkownicy mogli już oddać MacBooka do serwisu w celu wymiany akumulatora. Nie wiadomo, więc jak tę sprawę rozwiążą amerykańskie lotniska. Nowa zasada być może nie będzie respektowana lub klienci Apple’a będą mieć problemy podczas podróżowania.

Podobny zakaz latania z MacBookiem może objąć także Europę. Spider’s Web powołując się na Bloomberga podaje, że przynajmniej jeden europejski przewoźnik lotniczy może przyjąć podobne regulacje. TUI Group Airlines chce informować pasażerów o niebezpieczeństwie związanym z akumulatorami notebooka.

źródło:
Zobacz więcej