RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wąsik: Mariusz Kamiński jest poszkodowany przez SB. Żaden TW nie miałby takiego statusu

Żaden tajny współpracownik nie miałby statusu osoby poszkodowanej – wyjaśnił min. Wąsik (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)

– Kontakt ewidencyjny zakładano osobom rozpracowywanym przez SB. Minister Kamiński był właśnie rozpracowywany przez komunistyczne służby, ma status poszkodowanego. Żaden tajny współpracownik nie miałby takiego statusu – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info minister Maciej Wąsik, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Fake newsem w ministra. Przyjaciel Giertycha szykuje atak na Mariusza Kamińskiego

Jan Piński, przyjaciel Romana Giertycha, zapowiada książkę atakującą szefa służb i MSWiA. Teza publikacji zaplanowanej na okres kampanii wyborczej:...

zobacz więcej

– Kontakt ewidencyjny zakładano wszystkim figurantom, czyli osobom rozpracowywanym przez SB. W ten rejestr, którego fragment pokazuje Jan Piński na Twitterze, od lat 60. były wpisywane wszystkie osoby, które były w zainteresowaniu Służby Bezpieczeństwa – wyjaśnił minister Wąsik.

– Mariusz Kamiński został jako 16-letni chłopak zatrzymany na malowaniu na radzieckim pomniku napisu „Katyń pomścimy”. Był osobą rozpracowywaną, ma status poszkodowanego. Żaden tajny współpracownik nie miałby takiego statusu – dodał nasz rozmówca.

Wcześniej Jan Piński, przyjaciel Romana Giertycha, udostępnił na Twitterze wpis innego użytkownika, zawierający zdjęcie dokumentu z podanym Kwestionariuszem Ewidencyjnym „Marek”. Wpis sugerował, że jest to dowód na kolaborację obecnego szefa MSWiA z komunistycznymi służbami.

Autor wpisu twierdzi, że zdjęcie zrobił „zerknąwszy przez ramię Janka Pińskiego”. Ten nieco wcześniej zapowiadał, że „za karę pojawią się dokumenty”.

źródło:
Zobacz więcej