Uwaga na oszustów. Wyłudzają dane osobowe na „Mój Prąd”

Jednocześnie ministerstwo przypomniało, że nabór wniosków do programu „Mój Prąd” planowany jest na początku września (fot. Shutterstock/PaulSat)

Ministerstwo Energii ostrzega przed próbą wyłudzenia danych osobowych przez internet przez oszustów podszywających się pod strony resortu lub Narodowego Funduszu Ochrony i Środowiska w związku z programem „Mój Prąd” – poinformował resort energii na Twitterze.

Ponad połowa użytkowników social mediów próbowała zmienić ustawienia prywatności

56 proc. wszystkich użytkowników sieci społecznościowych w Unii Europejskiej próbowało zmienić ustawienia prywatności na swoich profilach –...

zobacz więcej

„Pojawiające się w internecie strony powołujące się na ME lub NFOŚiGW zawierające kwestionariusze osobowe mogą być próbą wyłudzenia danych osobowych” – napisano na Twitterze resortu energii.

Jednocześnie ministerstwo przypomniało, że nabór wniosków do programu „Mój Prąd” planowany jest na początku września.

W ramach rządowego programu „Mój prąd” każdy inwestujący w instalacje fotowoltaiczne może liczyć na zwrot do 50 proc. kosztów, ale nie może to być więcej niż 5 tys. zł. Podstawą wypłaty dotacji będzie umowa z zakładem energetycznym.

Program „Mój Prąd” będzie realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który będzie wypłacał wsparcie. Maksymalne wsparcie na gospodarstwo domowe to 5 tys. zł, ale nie więcej niż 50 proc. kosztów budowy instalacji.

źródło:

Zobacz więcej