RAPORT

Kampania 2020

Małżeństwo z dwójką dzieci wyrzucone z apartamentu w Zakopanem [WIDEO]

Na nagraniu z telefonu komórkowego wykonanego przez turystę widać, jak dwie kobiety wyrzucają rzeczy turystów przez okno i na korytarz (fot. Shutterstock/Agnes Kantaruk, zdjęcie ilustracyjne)

Do zakopiańskiej policji dotarło zgłoszenie o brutalnym potraktowaniu rodziny z dziećmi, która przyjechała do Zakopanego na wakacje. Z wynajętego apartamentu „Tatrzanka ” miały ich wyrzucić siłą z użyciem paralizatora dwie kobiety, które dzień wcześniej wynajęły im obiekt. Zajście zostało nagrane przez turystów i upublicznione.

Nagły atak Pińskiego. Nowe fragmenty nagrania ze zdarzenia

Ujawnione zostały nowe fragmenty nagrania, na którym widać szarpaninę między dziennikarzem Janem Pińskim a Łukaszem Pawelskim.

zobacz więcej

Na nagraniu z telefonu komórkowego wykonanego przez turystę widać, jak dwie kobiety wyrzucają rzeczy turystów przez okno i na korytarz. Słychać, jak kobiety wulgarnie zwracają się do turystów i plują im w twarz.

Podczas zajścia doszło do użycia siły. Jedna z kobiet miała też użyć wobec turystki paralizatora.

– Przyjęliśmy zawiadomienie od jednej i drugiej strony, ale z uwagi na dobro postępowania nie komentujemy tej sprawy. Obydwa postępowania są prowadzone w kierunku artykuł 157, czyli uszkodzenia ciała – powiedział rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.


Do ataku doszło po tym, jak turysta telefonicznie zwrócił uwagę wynajmującym apartamenty na pewne usterki, np. niedziałające światło, brudny materac i kamery monitoringu zainstalowane w pomieszczeniu.

Prowadząca „Tatrzankę” kobieta twierdzi, że jej matka w wyniku szarpaniny ma złamany krąg szyjny.

Sprawę jako pierwsi ujawnili dziennikarze „Tygodnika Podhalańskiego”.

źródło:

Zobacz więcej