Paweł Poncyljusz „jedynką” Platformy w Rzeszowie

Paweł Poncyliusz (fot. arch. PAP/Stach Leszczyński)

Zarząd PO dokonał w środę zmian na listach Koalicji Obywatelskiej w niektórych okręgach; Paweł Poncyljusz będzie „jedynką” listy w Rzeszowie; Jarosław Wałęsa – „dwójką” w Gdańsku, Iwona Hartwich – „trójką” w Toruniu, a Magdalena Filiks – „piątką” w Szczecinie – przekazał rzecznik PO Jan Grabiec.

Wszystkie afery Sławomira Neumanna. Podsumowanie

Szef klubu parlamentarnego PO-KO Sławomir Neumann może mieć poważne kłopoty. Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego złożyli do...

zobacz więcej

Rzecznik PO poinformował, że zarząd PO dokonał zmian na listach w niektórych okręgach w obrębie pierwszej „piątki” kandydatów.

W Rzeszowie, po rezygnacji ze startu w wyborach prezydenta Tadeusza Ferenca, „jedynkę” na liście Koalicji Obywatelskiej obejmie Paweł Poncyljusz – wiceminister gospodarki w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, w 2011 r. przewodniczący klubu parlamentarnego Polska Jest Najważniejsza.

Na liście gdańskiej jako „dwójka”, znalazł się były europoseł Jarosław Wałęsa. W Toruniu miejsce trzecie na liście KO otrzymała znana z protestów niepełnosprawnych w Sejmie Iwona Hartwich (wcześniej miała siódme). W Szczecinie z piątego miejsca na liście wystartuje liderka KOD Magdalena Filiks.

źródło:

Zobacz więcej