Wspiera LGBT, bierze udział w paradach. Ksiądz pisze, że „odchodzi”

Wobec ks. Łukasza Kachnowicza wszczęto kroki prawne (fot. TT/ Łukasz Kachnowicz)

Abp Stanisław Budzik podjął wobec ks. Łukasza Kachnowicza kroki prawne, przede wszystkim upomnienie kanoniczne, wzywające do pokuty i wyznaczające czas na powrót do diecezji. Następnym krokiem będzie nałożenie kary suspensy – poinformował ks. dr Adam Jaszcz, rzecznik archidiecezji lubelskiej. Znany lubelski duszpasterz, który wspiera ideologię LGBT, kilka tygodni temu poinformował o swoim odejściu z kapłaństwa.

Autokary dowożą uczestników marszu LGBT. Radny publikuje nagranie wideo

W sobotę pod hasłem „Płock napędza równość!” przeszedł pierwszy w tym mieście Marsz Równości, zorganizowany przez środowiska LGBT. Po wydarzeniu...

zobacz więcej

Ks. Jaszcz na Twitterze wyraził ubolewanie z powodu „bólu tych wszystkich, którzy zaufali ks. Kachnowiczowi jako kapłanowi, reprezentującemu Kościół oraz nauczanie Jezusa o miłosierdziu, ale też o konieczności wyznania grzechu i pokuty w drodze ku zbawieniu”.

„Teraz patrzą oni na człowieka wybierającego ideologię stającą w kontrze do Kościoła i Ewangelii, nierzadko wulgarną, a nawet profanującą symbole dla wierzących święte” – napisał rzecznik archidiecezji lubelskiej.

Łukasz Kachnowicz przyjął święcenia kapłańskie 29 maja 2010 r. Był ostatnim prezbiterem wyświęconym przez abp. Józefa Życińskiego. Pracował w Puławach i w Lublinie. Studiował historię Kościoła na Wydziale Teologii KUL, uzyskując licencjat kościelny.

Angażował się w Ruch Światło-Życie, Drogę Neokatechumenalną, Przystanek Jezus, a także archidiecezjalny projekt ewangelizacyjny Źródło. Był również duszpasterzem akademickim oraz publicystą katolickich portali.

Na początku wakacji, za pośrednictwem mediów społecznościowych, poinformował o swoim „urlopie” od obowiązków duszpasterskich. Od tego czasu umieszcza w sieci fotografie, na których widać jego samego na paradach równości, i teksty wspierające ruchy LGBT.

„Dla jasności, odszedłem. Można już nie mówić, że jestem na urlopie. Nie jestem” – napisał w jednym z ostatnich wpisów ks. Kachnowicz.

źródło:
Zobacz więcej