Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Akt oskarżenia przeciwko żonie Ryszarda Kalisza

Dominika K. nie przyznała się do zarzucanych jej czynów (fot. arch. PAP/Grzegorz Momot)

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Dominice K. Kobieta – z zawodu adwokat, a prywatnie żona Ryszarda Kalisza, została zatrzymana w lutym br. Prowadziła po pijanemu auto, którym podróżował jej małoletni syn. W wydychanym powietrzu miała prawie 2,5 promila alkoholu.

Prokuratura: Doniesienia „Faktu” o żonie Kalisza nieprawdziwe, śledztwo trwa

Prokuratura Okręgowa w Warszawie informuje, że zawarte w dzienniku „Fakt” sugestie są nieprawdziwe – poinformował w rozmowie z portalem tvp.info...

zobacz więcej

Akt oskarżenia w środę skierowała do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Żoliborza stołeczna prokuratura okręgowa.

Jak poinformowała portal tvp.info prok. Mirosława Chyr, Dominika K. została oskarżona o prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości i narażenie małoletniego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Śledczy ustalili, że K. odebrała chłopca z przedszkola, a następnie pojechała wraz z nim na stację benzynową, aby skorzystać z myjni. O tym, że Dominika K. może być pijana powiadomili policję pracownicy stacji.

Kobieta – jak relacjonuje prok. Chyr – w trakcie pierwszego przesłuchania „w charakterze podejrzanej o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości” przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Złożyła wniosek o warunkowe umorzenie postępowania.

Dalej śledczy ustalili, że stan w jakim znajdowała się kobieta oraz to, że kierowała autem „w godzinach szczytu po warszawskich arteriach” spowodowało, że jej syn znalazł się w sytuacji faktycznie zagrażającej jego zdrowiu.

– W związku z tym postawiono jej zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo małoletniego syna, wobec którego na podejrzanej ciążył szczególny obowiązek opieki – wskazała prokurator.

K. nie przyznała się do popełnienia zarzucanego czynu i złożyła wyjaśnienia, w których zaprzeczyła, że 15 lutego br. znajdowała się pod wpływem alkoholu.

– W związku z wykonywaniem przez podejrzaną Dominikę K. zawodu adwokata, po zmianie zarzutów, Prokuratura Okręgowa w Warszawie przekazała materiały ze sprawy Rzecznikowi Dyscyplinarnemu Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie – poinformowała prokurator.

źródło:
Zobacz więcej