Horała: W poniedziałek informacje o wszystkich lotach HEAD

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej w poniedziałek przekaże nam dokumenty dotyczące wykazu wszystkich lotów o statusie HEAD od momentu wprowadzenia tego statusu; Polacy mają prawo do takiej informacji – powiedział w środę poseł PiS Marcin Horała.

„Jestem rozczarowany nieobecnością przedstawicieli PO-KO na spotkaniu ws. lotów VIP-ów”

– To jest takie bardzo wyraźne wskazanie, że nie chodzi o to, żeby ten problem jakoś uporządkować, rozwiązać, tylko bardziej chodzi o emocje...

zobacz więcej

– Od dłuższego czasu w mediach, również opozycja bardzo wnikliwie bada loty o statusie HEAD, loty najważniejszych osób w państwie po roku 2015. Uważamy, że ta cezura czasowa jest sztuczna, że Polacy mają prawo do informacji o wszystkich lotach, dlatego zwróciliśmy się o informacje o lotach o statusie HEAD również przed rokiem 2015 – mówił Horała podczas briefingu prasowego zorganizowanego przed siedzibą PAŻP.

Jak dodał, pełne dane agencja ma przekazać w poniedziałek. Zostaną one – jak zapowiedział – „niezwłocznie przekazane polskiej opinii publicznej”. – Tak żeby można było wyrabiać sobie oceny na podstawie rzeczywistego układu odniesienia, w sposób uczciwy, jawny i transparentny – mówił Horała.

– Słyszeliśmy wiele bulwersujących informacji o tym, jak pan (b. premier) Donald Tusk co weekend latał do domu, jak podwoził chłopaka swojej córki, jak pan marszałek (Senatu, Bogdan) Borusewicz latał wyprowadzać psa. Chcemy to wszystko sprawdzić. Polacy mają prawo otrzymać taką informację – powiedział Horała.

– Chcemy po prostu obnażyć hipokryzję, obłudę Platformy Obywatelskiej. PiS nadaje bardzo wysokie standardy. W sytuacji, kiedy nie doszło do złamania prawa, ale w ocenie opinii publicznej doszło do zbyt chętnego korzystania z należnych prawem przywilejów, marszałek (Sejmu, Marek) Kuchciński podał się do dymisji. Tymczasem w PO nadal w najlepsze funkcjonują osoby, które nie można mówić, że nadużyły pewnych należnych im prawem funkcji, tylko po prostu są oskarżone o popełnianie przestępstw, mają zarzuty prokuratorskiej i dalej funkcjonują w najlepsze – mówił Horała.

PAŻP w odpowiedzi na wtorkowy wniosek polityków PiS ws. przekazania dokumentów dotyczących lotów o statusie HEAD wskazała, że prowadzi obecnie kwerendę posiadanych zasobów, której zakończenie planuje w najbliższy poniedziałek.

źródło:
Zobacz więcej